30.06.2017/10:30

Auchan rusza w Polsce z modelem click&collect. Wkrótce wdroży Auchan Drive?

Sieć Auchan szykuje się do wdrożenia w Polsce modelu click&collect. Zakupy internetowe robione za pośrednictwem e-sklepu Auchan Direct dostarczane będą już nie tylko do domu, lecz będzie je można również odbierać w specjalnych punktach, zlokalizowanych przy wybranych sklepach sieci.

Auchan nie komentuje sprawy. Przedstawiciele biura prasowego sieci jak dotąd nie odpowiedzieli na nasze pytania przesłane trzy dni temu.

O tym, że francuska sieć planuje wdrożenie w naszym kraju modelu click&collect dowiedzieliśmy się przy okazji zmiany regulaminu korzystania z Auchan Direct. W nowej wersji regulaminu, która ma wejść w życie 11 lipca, pojawią się zapisy o tzw. punktach odbioru. Aktualnie link prowadzący do listy owych punktów jest pusty; po przejściu na stronę Auchan można jedynie zobaczyć komunikat "Przepraszamy. Już wkrótce punkty odbioru będą dla Państwa dostępne".

Niewykluczone, że wdrożenie w Polsce modelu click&collect przez Auchan to przymiarki do rozwoju usługi Auchan Drive, znanej z francuskiego rynku, a w naszym kraju jak dotąd nieobecnej. W ramach Auchan Drive klienci sieci odbierać mogą zamówione w internecie produkty w rozsianych po całej Francji punktach odbioru, zlokalizowanych z dala od sklepów sieci.

Przypomnijmy, nie jest to jedyna zmiana dotycząca e-sklepu Auchan. Jak informowaliśmy w tym tygodniu na portalu wiadomoscihandlowe.pl, sieć rozpoczęła także testy usługi dostarczania zakupów w dniu zamówienia. Z rozwiązania kosztującego 25 zł na razie skorzystać mogą tylko mieszkańcy Warszawy, jednak z czasem planowane jest rozszerzenie.

Czytaj także:
Auchan dostarczy w Polsce zakupy do domu tego samego dnia

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.