24.08.2020/14:56

Auchan szuka nowych dróg rozwoju w Rosji. Sieć będzie zamykać hipermarkety, a w ich miejscu ruszą sklepy Decathlon i Leroy Merlin

Sieć przetestuje koncept sklepów bez kasjerów, a także punkty, w których klienci mogą odebrać złożone wcześniej zamówienia. Francuski detalista planuje też zainwestować w strefy restauracyjne. W planach jest również zamknięcie nierentownych hipermarketów i otwarcie w ich miejscu innych wielkopowierzniowych placówek – Decathlon i Leroy Merlin. 

Auchan w Rosji planuje uruchomienie pilotażu sklepów bez kasjerów – powiedział prezes sieci Auchan Retail Russia Johannes Tolay w wywiadzie dla RBC. Projekt nie ma jeszcze nazwy.
Jak zaznaczył, firma uruchomi też kilka kolejnych konceptów, które chce przetestować pracując nad dostawą ze sklepów.

Planuje się, że testy rozpoczną się kilka miesięcy po ustabilizowaniu się sytuacji z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w tym kraju. W szczególności będą to punkty, a także małe centra regionalne, w których konsument pieszo może odebrać zamówienie w ciągu kilku minut. Firma nie ujawnia wysokości inwestycji w projekty.

Detalista pracuje również nad zmianami w funkcjonowaniu hipermarketów. Hipermarkety w aglomeracji – Mytisi, Marfino, Chimki, Kommunarka i Belaja Dacza – zostaną zoptymalizowane, a w zwolnionych lokalizacjach pojawią się sklepy „siostrzanych” firm Leroy Merlin i Decathlon.

„Np. w Marfino nie ma Decathlona, więc zamkniemy Auchan, a tam pojawi się sklep tej sieci. To bardzo silna marka sportowa. W ostatnich tygodniach, w lipcu, przeprowadziliśmy eksperyment dodając ich asortyment do matrycy Auchan i na te produkty okazał się duży popyt. Kolejny hipermarket będzie miał punkt odbioru Leroy Merlin ” – wyjaśnił Tolay.

Auchan planuje również nawiązać partnerstwa z firmami rosyjskimi, co może zwiększyć sprzedaż detalisty uruchomiając w swoich obiektach restauracje i miejsca wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Firma rozważa też uruchomienie własnych konceptów restauracyjnych.

„Szybko przetestujemy kilka opcji. Możemy spróbować otworzyć lokal z kuchnią rosyjską czy azjatycką. Kuchnia azjatycka w Rosji stoi na bardzo wysokim poziomie ” – podzielił się planami Johannes Tolay  szef rosyjskiego oddziału Auchan.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także