23.10.2019/10:32

Auchan wprowadza nową aplikację mobilną w Polsce

Sieć Auchan wprowadziła nową aplikację mobilną dla polskich klientów. Względem starszej wersji zmienił się głównie wygląd, ale detalista już zapowiada, że pracuje nad dodaniem nowych funkcji.

Nowa aplikacja, dostępna na Androida i iOS, pozwala użytkownikom m.in. robić listy zakupowe, przeglądać gazetki handlowe (wszystkich formatów sklepowych Auchan w Polsce) i oferty specjalne, czy zapoznać się z niektórymi markami własnymi sieci. Ponadto zalogowani użytkownicy mają dostęp do kuponów, uprawniających do tańszych zakupów (kody rabatowe trzeba pokazać w kasie).

Auchan udostępniło także klientom możliwość wyboru ulubionego sklepu, przeglądania informacji o poszczególnych placówkach handlowych, takich jak godziny otwarcia, gazetki obowiązujące w danym sklepie, ale dostępne w konkretny punkcie usługi (takie jak bezpłatne wi-fi, ksero, punkt fotograficzny, czy stoisko kawowe).

Kolejna istotna funkcja to możliwość dokonywania e-zakupów spożywczych w Auchan Direct. Należy jednak podkreślić, że sklep internetowy sieci nie został jeszcze w pełni zintegrowany z aplikacją mobilną. Na razie w aplikację wbudowano przeglądarkę, z poziomu której wyświetla się strona internetowa Auchan Direct, na której można dokonać zakupów.

- Aplikacja cały czas będzie rozwijana, co będzie widoczne już niedługo. Zachęcamy do śledzenia aktualizacji - zapowiada Auchan Retail. Jedną z funkcji, nad którymi trwają prace, jest powiązanie aplikacji z programem lojalnościowym i kartą Skarbonka.

Nowa aplikacja Auchan oznaczona jest numerem 1.0.0 - jest to pierwsza wersja udostępniona klientom, jeszcze bez poprawek. Pierwsze recenzje aplikacji w Google Play pojawiły się tydzień temu, 16 września. Wskaźnik pobrań ze sklepu firmy Google aktualnie wskazuje ponad 10 tys. instalacji (jeszcze wczoraj było to ponad 5 tys. instalacji).

Dla porównania, poprzednia, wielokrotnie aktualizowana wersja aplikacji Auchan Polska rozwijana była do wersji oznaczonej numerem 4.2.6. Ostatnie zmiany wprowadzono w niej 3 lipca br. Wskaźnik pobrań ze sklepu Google Play zatrzymał się na ponad 100 tys. instalacji.

Pierwsze recenzje nowej aplikacji Auchan są średnio przychylne. W chwili pisania artykułu, aplikacja oceniana była w sklepie Google Play średnio na 2,8 w skali 1-5. Najczęściej wystawianą oceną była jedynka. Warto jednak zauważyć, że względem poprzedniej wersji aplikacji i tak nastąpił zauważalny progres, ta zbierała bowiem w przytłaczającej większości negatywne recenzje (średnia ocen zaledwie 1,3!).

Użytkownicy Androida w recenzjach zwracają uwagę głównie na kłopoty z "migracją" ze starej aplikacji do nowej. - Tragedia, mimo zainstalowania apki ciągle komunikat przy otwieraniu o zainstalowaniu nowej wersji. Błędne koło - napisano w jednej recenzji. Opinia innego klienta: "Kompletne dno: nie działa, każe zainstalować nową wersję. Przy próbie instalacji otrzymuję komunikat, że moja wersja jest aktualna ... i tak w kółko".

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Klient 11.11.2019

    Dlaczego nie można korzystać ze starej wersji aplikacji, nowej nie mogę zainstalować bo konieczna wersja Androida co najmniej 5, a w starej wersji nie można otworzyć, zobaczyć kuponów itp

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.