24.07.2020/10:03

Auchan wprowadza do sklepu pierwszego autonomicznego robota

Urządzenie powstało we współpracy z niemiecką firmą MetraLabs i jest drugim tego typu rozwiązaniem w Europie. Robot zbiera informacje, które są przesyłane w czasie rzeczywistym do zespołów magazynowych, dzięki czemu mogą one działać uzupełnić braki na półkach oraz uaktualnić ceny. 

Robot trzy razy dziennie porusza się po sklepie i zbiera informacje, które są przekazywane w czasie rzeczywistym zespołom sklepowym. Na tej podstawie pracownicy mogą szybko i sprawnie uzupełnić lub wymienić produkty, a także dopiąć cenówki. Robot przekazuje także informacje o wadliwymustawieniu produktów na półkach.

Ponadto robot służy także do ułatwienia odbioru produktów zamówionych przez Internet, a nawet dostarczy klientowi interaktywną mapę z lokalizacją każdego towaru w sklepie. Celem jest, aby w 2021 roku projekt ten został rozszerzony do 34 sklepów Auchan w Portugalii.

Informację podał portal Jornalo Economico.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.