06.06.2017/08:55

Avia - nowa sieć stacji paliw w Polsce. W planach 100 stacji do 2020 roku

5 czerwca br. została otwarta pierwsza w Polsce stacja paliw pod marką Avia. Placówka  została uruchomiona w Łomży. To początek realizacji umowy między Unimot S.A. a Avia International, na mocy której Unimot zbuduje w Polsce sieć stacji AVIA. Budowana na zasadach franczyzowych sieć ma liczyć do końca roku 15 placówek, a do 2020 r. około 100.

Pierwsza stacja pod marką AVIA rozpoczęła sprzedaż paliw w Łomży (woj. podlaskie). GK Unimot, która ma prawo do posługiwania się marką AVIA w Polsce zaplanowała do 2020 roku około 100 stacji AVIA. To kolejny, po uruchomieniu aplikacji Tankuj24 (aplikacja służy do zakupu paliwa on-line) krok polskiej spółki w kierunku detalicznej sprzedaży paliw. Otwarta w Łomży stacja jest pierwszą zrealizowaną inwestycją w stacje franczyzowe. Unimot zamierza zrzeszać niezależnych właścicieli stacji paliw pod wspólna marką AVIA.

- Dla nas to bardzo ważny moment w dwóch aspektach: otwieramy tradycyjny kanał sprzedaży detalicznej paliw, pokazując naszym inwestorom, że dobrze zarządzamy ich kapitałem i realizujemy cele, które zadeklarowaliśmy przy wejściu na GPW – mówi Robert Brzozowski, Prezes Zarządu Unimot S.A.

I dodaje: - Od momentu podpisania umowy z AVIA International, pod koniec zeszłego roku, rozpoczęliśmy intensywne prace nad pozyskiwaniem partnerów do budowy sieci stacji paliw AVIA. W tym momencie mamy podpisanych 5 umów, które są w realizacji, w kilkunastu innych lokalizacjach prowadzimy negocjacje. Do końca roku planujemy otworzyć ok. 15 stacji paliw AVIA.”

Unimot zamierza przeznaczyć na budowę sieci stacji paliw AVIA na podstawie umów franczyzowych typu master franchising kwotę 23 mln złotych (inwestycja będzie sfinansowana ze środków pozyskanych od inwestorów w wyniku publicznej emisji akcji serii J w lutym 2017 r.

Przypomnijmy,że w grudniu 2016 spółka Unimot S.A została członkiem Stowarzyszenia AVIA International, skupiającego operatorów 3000 stacji paliw w całej Europie. Dzięki temu Unimot zyskał prawo do posługiwania się marką AVIA oraz do budowania nowej sieci stacji paliw pod tą marką na terenie Polski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.