02.06.2020/12:51

Azerbejdżan w Auchan

Azerbejdżan, kraj na wschodnim Zakaukaziu, najmniej chyba znany z całego Kaukazu, a jak się okazuje z wielowiekowymi tradycjami winiarskimi. Już w I wieku p.n.e. Strabon wspominał o winnicach na terenie Azerbejdżanu. Kraj ten, o czym też mało kto wie, posiada endemiczne odmiany winogron: odmianę białą Bayan - Shire, która nadaje winu przyjemnie lekki smak, a z odmian czerwonych winogrono Madrasa nadające winu charakterystyczną miękkość. Popularne są też szczepy znane z win gruzińskich: ciemne i cierpkie Saperavi oraz wyróżniające się niesamowitym owocowym bukietem białe Rkatsitelil. Wybierając wina, które chcieliśmy pokazać polskim klientom zwracaliśmy głównie na wina powstałe z tych czterech „kaukaskich” winogron.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.