11.09.2018/13:30

Bać-Pol likwiduje kolejny oddział

Na początku września firma Bać-Pol zamknęła kolejne centrum dystrybucyjne. Chodzi o oddział zlokalizowany w Zbrudzewie, niedaleko Śremu. To magazyn po dawnej firmie Sezam Śrem.

Redakcję wiadomoscihandlowe.pl o zamknięciu oddziału poinformował pod koniec minionego tygodnia jeden z czytelników. W piątek, 7 września, ze strony internetowej Bać-Polu zniknęły wszystkie informacje na temat oddziału. Ponadto wszystkie telefony do sekretariatu w Zbrudzewie zostały wyłączone.

Zamknięcie obiektu to prawdopodobnie kontynuacja restrukturyzacji Bać-Polu, o którym informowaliśmy w styczniu br. Do momentu publikacji artykułu spółka nie odpowiedziała na pytanie związane z likwidacją magazynu.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy w styczniu, Bać-Pol posiadał wówczas 9 oddziałów (Lublin, Niepołomice, Ostrowiec Świętokrzyski, Piotrków Trybunalski, Poznań, Rzeszów, Wrocław, Zbrudzewo i Zielona Góra), choć rok wcześniej było ich 16. Aktualnie na stronie internetowej Bać-Polu znajdują się informacje o 4 oddziałach firmy Bać-Pol (Lublin, Niepołomice, Piotrków Trybunalski i Rzeszów), 2 firmy Marspol (Radom i Rzeszów) i 3 firmy Serpol (Częstochowa, Wrocław i Zielona Góra).

Jednocześnie w toku jest kwestia sprzedaży części nieruchomości przy oddziale Bać-Polu w Lublinie. Zgodę na zakupienie działki od Bać-Polu wyraziła na posiedzeniu 6 września Rada Miasta Lublina. Jak wynika z informacji wiadomoscihandlowe.pl, chodzi o niewielką część terenu, na którym obecnie znajduje się parking.

Zamykanie oddziałów wynika m.in. z trudności z realizacją ogólnopolskiej strategii rozwoju firmy. Bać-Pol przez lata ponosił duże koszty finansowe związane z realizacją ogólnokrajowej ekspansji centrów dystrybucyjnych. Oprócz tego na rynku hurtowym obserwujemy silną konkurencję, podsycaną przez stale spadającą liczbę sklepów niezależnych. Hurtownicy muszą od wielu lat pracować na niskich marżach, co już doprowadziło do upadku wielu mniejszych firm.

Łączna powierzchnia magazynu wysokiego składowania w Zbrudzewie wynosiła 4 tys. mkw., w tym 1,2 tys. mkw. to chłodnie. Sezam Śrem został wchłonięty przez Bać-Pol w 2015 roku. Do grupy kapitałowej Bać-Polu dołączył w 2009 roku. Sama firma powstała oficjalnie w 1992 roku.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Jędrek 13.09.2018

    a mógł sprzedać do Spar Rpa. Śrem to była jego perła w koronie, teraz zostały mu już tylko srebra rodowe, ale bardzo podniszczone i mało warte. Za chwilę zacznie śpiewać: pójdę boso...

  • Murbo 12.09.2018

    Oddział zmienia właściciela - SOT Białystok

  • Pracownik bac pola 12.09.2018

    Pracuje na jednym z oddziałów jeszcze nie zamkniętych. Najgorsze jest to , że o zamknięciach kolejnych oddziałów czy ewentualnego kupna terenu na parking w Lublinie pracownicy dowiadują się od klientów lub przypadkowo przeczytają w gazecie.Pracodawca nie informuje na bierząco o planach firmy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.