05.05.2017/14:20

Bać-Pol ma zgodę UOKIK na przejęcie sieci A&K Hurt-Market

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się również na przejęcie A&K Hurt-Market Kazimierz Lodarski i Artur Dubiel przez spółkę Bać-Pol. Przedsiębiorcy prowadzą działalność w zakresie sprzedaży hurtowej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

Przypomnijmy, że o planach przejęcia A&K Hurt-Market przez Bać-Pol portal wiadomoscihandlowe.pl informował już na początku lutego. Pisaliśmy wtedy, że markety A&K docelowo mają zmienić szyldy na Spar.

- Przed dokonaniem planowanej koncentracji nastąpi również wniesienie do A&K Hurt-Market K. Lodarski i A. Dubiel Sp. j. w Mielcu sklepu sprzedaży detalicznej prowadzonego przez p. Kazimierza Lodarskiego, a także prawdopodobnie nastąpi wniesienie do tej spółki sklepu sprzedaży detalicznej prowadzonego przez p. Marcina Lodarskiego - czytamy w komunikacie UOKiK.

Działalność istniejącej na rynku od 1997 roku firmy A&K Hurt-Market skupia się na sprzedaży detalicznej prowadzonej w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych. Spółka zatrudnia ok. 100 osób.

Grupa Bać-Pol to podmiot działający w obszarze zarówno hurtowym, jak i detalicznym. W ramach grupy, w obszarze dystrybucji funkcjonują takie spółki, jak Bać-Pol, Marspol, Bos-Pol i Serpol. Z kolei część detaliczną Bać-Polu tworzą spółki Spar Polska i Słoneczko.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.