08.04.2022/15:12

Bakalland inwestuje w Purellę. Rafał Brzoska i Marian Owerko chcą stworzyć najbardziej innowacyjną grupę na rynku spożywczym w Polsce

Spółka Bakalland, jeden z największych krajowych producentów bakalii i przekąsek chce połączyć się z firmą Purella, która jest producentem superfoods w postaci proszków lub ziaren, mieszanek ziół, płatków śniadaniowych typu muesli oraz suplementów diety. O tym, czy transakcja zostanie sfinalizowana zdecyduje urząd antymonopolowy.

Należąca do Mariana Owerko i Rafała Brzoski firma Bakalland, jeden z największych krajowych producentów bakalii i przekąsek oraz firma Purella, która jest uznanym producentem superfoods złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na połączenie.

Bakalland S.A. jest producentem i dystrybutorem w szczególności zdrowych przekąsek, takich jak batony musli, batony proteinowe, bakalie, płatki kukurydziane i pełnoziarniste.

Purella sp. z o.o. jest producentem i dystrybutorem zdrowej żywności. Wytwarza i sprzedaje w szczególności tzw. produkty superfoods, w postaci proszków lub ziaren, mieszanek ziół, płatków śniadaniowych typu muesli oraz suplementów diety w postaci kapsułek zawierających naturalne ekstrakty z surowców superfoods.

Purella wytwarza i sprzedaje również batony musli, batony proteinowe, przekąski w różnych formach, pasty orzechowe a także smoothie oraz napoje na bazie imbiru typu „Shot”. Firmie Purella szefuje Michał Czerwiński.

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nickt 10.04.2022

    Po kilku moich gorzkich uwagach nt. funkcjonowania paczkomatów w jednym z miast (mały i ciasny, beznajdziejnie zlokalizowany paczkomat, wiecznie zapchany), wielka niemożność na poziomie infolinii oraz oddziału lokalnego, stał się cud - nagle pojawił się nowy, potężny, piękny, wielokolumnowy sprzęt. Dostrzegam w tym boską ingerencję samego p. Brzoski, który chyba zainteresował się osobiście tematem. Jeśli tak, to szacunek, zwłaszcza że nowa maszyna stanęła dokładnie tam, gdzie sugerowałem. Teraz będzie służyć wielu klientom. Kawał dobrej i potrzebnej roboty. Chyba wreszcie zacznę chwalić paczkomaty.

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także