10.08.2018/12:49

Baltona notuje dwucyfrowe wzrosty sprzedaży. Sprzedaż w lipcu wyższa o 49 proc. r/r

Skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej Baltona w lipcu 2018 roku wyniosły 46,7 mln zł i były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 49 proc. Skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej za okres styczeń - lipiec 2018 wyniosły 266,3 mln zł i były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 21 proc.

Sprzedaż detaliczna w sklepach Travel Retail w lipcu 2018 r. wyniosła 36,1 mln zł i była wyższa o 83 proc. w porównaniu z lipcem 2017 r., gdy wyniosła 19,7 mln zł. W okresie styczeń - lipiec 2018 r. sprzedaż narastająco wyniosła 191,6 mln zł, co oznacza wzrost o 46 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, gdy wyniosła 130,9 mln zł.

Sprzedaż sektora gastronomicznego w lipcu wzrosła o 9 proc. rok do roku – 2,9 mln zł wobec 2,6 mln zł. W okresie styczeń - lipiec wzrost wyniósł 14 proc. – 16,6 mln zł wobec 14,6 mln zł.

Ostateczne dane dotyczące miesięcznej sprzedaży mogą różnić się od danych zaprezentowanych raporcie bieżącym. Zostaną one opublikowane w ramach odpowiedniego raportu okresowego. Dane sprzedażowe za okresy porównawcze różnią się od danych opublikowanych we wcześniejszych raportach bieżących, głównie ze względu na różnice w kursach walut przyjętych do przeliczenia sprzedaży zrealizowanej w walutach obcych oraz korekty sprzedaży.

W kontekście znacznych wzrostów sprzedaży warto pamiętać, że Baltona, sieć sklepów będąca własnością firmy Flemingo, ogłosiła 8 maja podpisanie koncesji na prowadzenie 14 sklepów wolnocłowych, zlokalizowanych na Lotnisku im. Chopina w Warszawie, zarządzanym przez Polskie Porty Lotnicze. Umowa dotyczy sklepów wolnocłowych, butików odzieżowych i punktów sprzedaży prasy i papierosów, o łącznej powierzchni blisko 3 tys. mkw,. Została zawarty na 9 lat.

 


 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.