02.09.2016/11:02

Baltona ze stratą w I półroczu 2016 r.

177,72 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 2,286 mln zł straty netto – takie dane dotyczące pierwszych sześciu miesięcy 2016 r. podała Baltona. Oznacza to pogorszenie się wyników w stosunku do ub.r., kiedy wyniosły odpowiednio: 212,159 mln zł i - 0,432 mln zł.

Spadek przychodów w wartościach bezwzględnych przekroczył 35 mln zł i wyniósł 16,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2015. O ile detaliczna sprzedaż ogólnodostępna wzrosła o 18 proc., a detaliczna sprzedaż wolnocłowa o 10 proc., to sprzedaż hurtowa i shipchandling (zaopatrywanie załóg statków i okrętów cumujących w polskich portach morskich) spadły o 65 proc., a pozostała sprzedaż aż o 90 proc. Zmniejszenie się przychodów ze sprzedaży było – jak informuje Baltona – wynikiem ograniczenia liczby lotów turystycznych w rejon basenu Morza Śródziemnego.

Na pogorszenie wyniku finansowego netto wpłynął z kolei spadek przychodów ze sprzedaży i odpowiadający im spadek kosztu własnego sprzedaży oraz wahania kursów walut skutkujące ujemnymi różnicami kursowymi netto na poziomie 710 tys. zł.

Przedmiotem działalności Grupy Baltona jest m.in. sprzedaż towarów w sklepach detalicznych, a w szczególności w sklepach wolnocłowych w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Placówki zlokalizowane są w Polsce (większość), Rumunii, we Francji i Włoszech, na Ukrainie oraz w Belgii, Niemczech i Holandii. Ponadto Grupa zajmuje się m. in. zaopatrywaniem placówek dyplomatycznych, a także załóg statków i okrętów cumujących w polskich portach morskich (działalność shipchandlerska). W 2012 roku Baltona rozszerzyła swoje portfolio o działalność gastronomiczną i sprzedaż towarów w kanale B2B.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.