20.01.2017/14:46

Bank EBOiR przyłącza się do wykupu Grupy Allegro

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) przyłącza się transakcji zakupu Grupy Allegro, operatora największej platformy zakupowej i największego polskiego detalisty online w kategorii produktów non-food.

W przejęciu internetowej firmy biorą udział fundusze private equity Cinven, Permira i Mid Europa Partners. W komunikacie prasowym bank EBOiR ogłosił, że przyłącza się do konsorcjum, wnosząc kwotę 400 mln zł, na zasadzie pożyczki second-lien (w razie bankructwa firmy inwestor ma roszczenie w drugiej kolejności) oraz 24 mln euro w ramach funduszu Mid Europa Partners. Całkowita kwota transakcji szacowana jest na 3,2 mld USD.

Nowi właściciele planują inwestycje w infrastrukturę technologiczną platformy Allegro, zamierzają także rozszerzać asortyment dostępny w serwisie o nowe kategorie. Rozwój Allegro to szansa dla wielu lokalnych biznesów, które za pośrednictwem serwisu docierają do wielkiej liczby klientów. Skorzystają głównie małe i średnie firmy polskie.

To bardzo ważna transakcja, ponieważ rozwój i wzmocnienie platform handlu online ułatwia szybszy rozwój wielu polskich firm. Internet pozwala tym firmom przekraczać bariery lokalne i docierać z ofertą do rynków w inny sposób niedostępnych. Korzyści odniosą także konsumenci, którzy otrzymają szerszy wybór towarów, lepszą jakość i bardziej konkurencyjne ceny – wyjaśnia Dirk Werner, dyrektor ds. technologii komunikacyjnych i informacyjnych w EBOiR.

Bank EBOiR jest obecny w Polsce od chwili powstania w 1991 r. i dotychczas zainwestował łącznie kwotę 8,25 mld euro w 375 projektów biznesowych, praktycznie we wszystkich sektorach gospodarki, ze szczególnym naciskiem na rynek kapitałowy, wspomaganie wydajności energetyki oraz odnawialne źródła energii.

Jeśli chcesz być na bieżąco, zamów codzienny, darmowy newsletter portalu wiadomoscihandlowe.pl. Wystarczy kliknąć ten link i wpisać swój adres e-mail!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.