05.04.2017/07:46

Banki i firmy kartowe zrzucą się na terminale płatnicze dla handlu

W ciągu trzech lat banki i firmy kartowe oraz agenci rozliczeniowi uzbierają 600 mln zł na terminale płatnicze dla firm handlowych i usługowych – informuje Puls Biznesu. Składka branży finansowej zostanie przeznaczona na dofinansowanie firm handlowych i usługowych, które chcą przyjmować płatności bezgotówkowe.

Banki, agenci rozliczeniowi oraz Visa i Mastercard porozumiały się co do szczegółów „Programu wsparcia obrotu bezgotówkowego”, którego celem jest masowe wprowadzenie terminali płatniczych do handlu detalicznego i usług w celu zmarginalizowania płatności gotówkowych.

Jak ustalił Puls Biznesu, uczestnicy programu zawiążą fundusz, na którym gromadzone będą środki na pokrycie kosztów instalacji terminali płatniczych. Ze składek ma być uzbierana kwota aż 600 mln zł, z czego firmy kartowe dadzą ponad 300 mln, banki ponad 200 mln, a blisko 100 mln agenci rozliczeniowi.

Składka zostanie przeznaczona na dofinansowanie dla firm handlowych i usługowych, które zdecydują się na zakup terminala płatniczego. Program ma ruszyć w połowie 2017 r. i potrwać trzy lata.

Więcej w Pulsie Biznesu

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • KatMar 11.09.2017


    Ja korzystam z moich terminali Top Cardu to i tak płacę bardzo niewiele. Dla tych co płacą za dużo: na prawdę polecam Top Card. Są niedrodzy i bezawaryjni :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.