11.10.2019/07:00

Bartłomiej Wnęk, dyrektor ds. operacyjnych DHL: Przyglądamy się rynkowi e-grocery [WYWIAD]

W przypadku DHL Parcel wolumen obsługiwany tą drogą wzrósł sześciokrotnie w odniesieniu do ubiegłego roku.

Wspomniał Pan o kosztach – gdzie DHL Parcel poszukuje oszczędności, w dobie rosnących kosztów prowadzenia działalności?

Głównie w procesach. Wdrażamy automatyzacje i digitalizujemy obieg dokumentów. Mamy wewnątrzkorporacyjną metodę opartą o zasadę lean management. Większość naszych pracowników, która prowadzi projekty korporacyjne, korzysta z tych narzędzi.

Brak pracowników to duży problem?

Obecnie, sytuacja na rynku pracy nie jest łatwa. Jednak te same wyzwania stoją również przed pozostałymi firmami, które funkcjonują w naszej branży. W DHL Parcel stawiamy na dedykowane programy rozwojowe, czy świadczenia socjalne.

Widzimy także potencjał w zatrudnianiu osób 50+, ponieważ dysponujemy technologią, która ułatwia im pracę. W magazynach testujemy na przykład specjalne wysięgniki, które umożliwiają podnoszenie o wiele większych ciężarów, niż byłoby to możliwe siłą własnych mięśni.

Działa już Państwa nowy obiekt w miejscowości Moszna Parcela pod Warszawą. Jakie są dalsze plany inwestycyjne DHL Parcel Polska?

Kilka tego typu obiektów pojawi się w naszej sieci w ciągu najbliższych lat, na razie jest jednak za wcześnie na szczegóły. Planujemy również włączyć do floty samochody elektryczne, testy przeprowadzimy w Warszawie. Uważam jednak, że takie rozwiązania to przyszłość naszej branży.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Andrzej Żurawski 09.10.2020

    Witam Panie Bartłomieju. Mam problem z Dhl Kowale woj. POMORSKIE. JEŻELI Pan pracuje w DHL. Proszę o kontakt Andrzej Żurawski Malbork 797 298 453.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.