15.03.2017/10:18

Będą kontrole w firmach zatrudniających cudzoziemców

Stworzony zostanie rejestr pracowników ze Wschodu. Inspektorzy sprawdzą czy przedsiębiorstwa płacą za nich podatki i składki - czytamy w Rzeczpospolitej.

Jak zakłada przyjęta przez rząd nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia, od 1 stycznia 2018 roku ma ruszyć ogólnopolski rejestr cudzoziemców pracujących w Polsce. Rzeczpospolita podaje, że do tej pory przebywali oni w naszym kraju praktycznie poza kontrolą państwa. Trudno było ustalić, czy Ukraińcy docierali do firm, które zaprosiły ich do pracy.

W Rzeczpospolitej czytamy, że zeszły rok był rekordowy pod względem liczby tzw. oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi. Polscy przedsiębiorcy wystawili ich przeszło 1,3 mln. Dokumenty te pozwalają sprowadzić do Polski pracownika ze Wschodu na uproszczonych zasadach. Przyjeżdżają głównie Ukraińcy, choć nie brakuje też Rosjan.

Więcej w Rzeczpospolitej

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.