29.07.2020/15:00

Będą zwolnienia w Poczcie Polskiej?

Z powodu wywołanej pandemią złej sytuacji finansowej Poczta Polska chce zredukować koszty wynagrodzeń przez anulowanie regulaminowych premii – podaje „Puls Biznesu”.

Pracownicy Poczty Polskiej nie dostaną wszystkich typów regulaminowych premii za sierpień: tzw. czasowo-jakościowej, zadaniowej i wynikowej – czytamy w „Pulsie Biznesu”. Uchwała władz spółki w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale z informacji „PB” wynika jednak, że w poniedziałek zarząd poinformował o swoich zamiarach związki zawodowe.

Jak twierdzi Justyna Siwek, rzeczniczka operatora, zarząd zwrócił się do związków zawodowych o opinię w sprawie niewypłacenia premii za sierpień. Dodając, że Poczta odczuwa bardzo mocno skutki epidemii COVID-19. Zdaniem rzeczniczki, operatorowi istotnie spadły przychody z usług listowych, ponadto spółka poniosła koszty, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, klientom i partnerom biznesowym – pisze „Puls Biznesu”.

W zatrudniającej około 80 tys. osób spółce wynagrodzenia to około 70% kosztów, choć pensja większości pocztowców jest zbliżona do płacy minimalnej (2,6 tys. zł). Regulaminowa premia wynosi od poniżej 300 zł brutto do kilkuset złotych miesięcznie. Poczta nie informuje, ile wyniosą uzyskane w ten sposób oszczędności.

Wśród pocztowców krążą też nieoficjalne wiadomości o planach redukcji etatów listonoszy i powiększenia rejonów doręczeń tym, którzy pozostaną. To też ma być skutek wywołanego pandemią załamania na rynku listów. Biuro prasowe nie udzieliło „PB” informacji na ten temat. 

Dodaj komentarz

19 komentarzy

 • papa 19.02.2021

  Witam mam pytanie kiedy będą zmniejszać etaty naczelników i koordynatorów.,4 asystentów na niecały etat i naczelnik na cały etat ,listonoszy nie ma .Kiedy skończ się nepotyzm na poczcie. Przyjmowanie dzieci naczelników nie wróży nic dobrego ..zarozumiałe leniwe nie che się im pracować , ale nacelnicka w rodzinie ,nie do ruszenia i długo by jeszcze.

 • wwww 16.02.2021

  tyle kasy na inwestycje w elektromobilnośc , a ludzi zwalniją , gdzie związaki bo milczą jak muchy na kupie

  Poczta Polska: nowe auta już częścią floty
  W pierwszym kwartale 2021 r. operator pocztowy otrzyma do dyspozycji wszystkie z ponad tysiąca nowych aut dostawczych. Do pocztowej floty dołączyło właśnie ponad 400 aut zakontraktowanych w ubiegłym roku.

  Poczta Polska rozpoczęła proces przyjmowania dostaw w ramach umów na dostarczenie ponad 1000 aut

 • już emerytka 31.01.2021

  27 lat przepracowałam w PP jako asystent"uciekłam" na PDO w 2014 przechodząc na świadczenie przedemerytalne ( 55 lat życia 30 lat pracy) teraz od 2019 jestem na emeryturze ani razu nie żałowałam swojej decyzji lubiłam swoją pracę ale zarządzenia "z góry "oderwane od rzeczywistości nakręcały mega stres i niezdrowe relacje pomiędzy pracownikami boję się myśleć jak dzisiaj wygląda praca w UP wspominam miłe chwile - też były i życzę jeszcze pracującym powodzenia

 • nick 15.01.2021

  kolejny przekręt tej mistrzowsko prowadzonej oszukańczej firmy w polsce. zwolnienia pracowników a na zlecenia przyjmują cały czas. na pensje nie ma ale na nagrody spinki złote do koszuli to mają ! gnoje i tyle

 • Nika 14.01.2021

  I co wyszło z tym wszystkim będą grupowe zwolnienia czy może kolejne PDO wiadomości czekam na odpowiedź rozeznanie zostawiam Wam

 • Gość 13.01.2021

  Powiem tak że dużo prawdy w waszych wypowiedziach w Poczcie Polskiej jest tyle fikcyjnych stanowisk ludzi nie wiadomo do czego i nie robią za tyle co ci na hali .
  W tej firmie rączka rączkę myje znajomy znajomego na stołku gdzies a to donosiciel jakiś trzeba nagrodzic biurko i krzesło tma uciekaja im miliardy .

 • Gość 13.01.2021

  Powiem tak że dużo prawdy w waszych wypowiedziach w Poczcie Polskiej jest tyle fikcyjnych stanowisk ludzi nie wiadomo do czego i nie robią za tyle co ci na hali .
  W tej firmie rączka rączkę myje znajomy znajomego na stołku gdzies a to donosiciel jakiś trzeba nagrodzic biurko i krzesło tma uciekaja im miliardy .

 • Gosc 01.01.2021

  Od stycznia zwolnienia grupowe ,a pracownicy dostają umowy na stale to się mija z celem .

 • listonosz 09.12.2020

  Poinformowany Idioto. 10 klatek może i tak ale po 200 mieszkań każda. Pokaż mi 1 taki rejon w Polsce.. Jak żona zazdrości niech zapierdziela w rejon, a nie w stołek..

 • Asystent 007 04.12.2020

  Poczta Polska ma najwyższe w Europie koszty pracy dlaczego Odpowiedź jest prosta setki nie produktywnych stanowisk. Kiedy w końcu prezes zrobi porządek w strukturze organizacyjnej i zlikwiduje wszelkiej maści koordynatorów i kierowników sekcji. Ich praca to kpina. Eksploatacja ciężko pracuje aby zarobić każdą złotówkę a ich pensje to grubo ponad średnia krajowa. Jak można tak marnotrawić w pracy asystentów i Listonoszy. Kiedy w końcu w Warszawie zlikwidują zbędne działy które niczym innym nie zajmują się jak tworzeniem coraz to nowszych tabelek.
  I co tydzień żądają od placówek nowych sprawozdań które sami mogą sobie pobrać z systemu ale po co jak naczelnik ma czas i będzie robił setny raz to samo. A panie w Warszawie siedzą sobie na zdalnej pracy i w D wszystko mają , a my zapier...
  To samo wszelkie działy kadr i HR siedzi ich tam tyle jakby codziennie co najmniej 50 kandydatów przyjmowały do pracy BANDYCTWO! Kolejny dział do likwidacji a przynajmniej do solidnej redukcji to zarządzanie nieruchomościami, ich praca ogranicza się do spisania liczników mediów a właściwie do wysłania maila z prośbą o przesłanie wskazań licznika. Rzemieślników też bez liku a cały miesiąc siedzą i nic nie robią, bo nie ma pieniędzy nawet na jedną śrubkę. Szkoda tylko że na ich wypłaty są pieniądze a na nasze premię za ciężką pracę nie ma!!!

 • Bartek 29.10.2020

  Pracować w takiej firmie to obciach.

 • emerytka 19.10.2020

  Witam , redukcja etatów listonoszy! a może redukcja koordynatorów którzy właściwie co robią ? co wnoszą , a może czego nie wnoszą do pomocy w pracy urzędów pocztowych i obsłudze okienkowej klientów ?no właśnie , tu trzeba przyjrzeć się tym stanowiskom czy są potrzebne i czy poczta przypadkiem nie marnotrawi ciężko zarobione pieniądze przez pracowników utrzymując nieproduktywne stanowiska, pozdrawiam

 • pączuś 28.09.2020

  po co na poczcie etat koordynatora????To osoba która raz w miesiącu odwiedza urząd i mówi jak poukładać towary w większości dewocjonalia,zajmuje to ok.30 minut,a wynagrodzenie 3 razy większe niż tej Pani co w okienku spędza 8 godz.Parodia????Ile jeszcze takich ,,niezbędnych,, etatów musi utrzymywac ,listonosz i panienka z okienka,bo tylko oni są tak naprawdę potrzebni na poczcie.

 • poinformowany 02.09.2020

  Moja żona pracuje na poczcie w dużym miescie wojewodzkim. 95% listonoszy konczy pracę po 4-5 godzinach!!!! To dopiero patologia! Pokazcie mi geniusze prywatnego pracodawcę który pozwalałby na coś takiego u siebie! Od dawna jej mówie ze rejony powinny być powiekszone i to znacznie! Tzw obciążenie praca - badanie wykonywane w pazdzierniku - są najczesciej iluzoryczne bo wyobrazcie sobie listonosza którego rejon to kilka wieżowców. Obskoczy 10 klatek i jest po robocie!!!

 • Jacek 01.09.2020

  Brak premi to skandal.Niech sobie zabiorą bo mają z czego.Ja zarabiam 2.000 i jeszcze zarobią.Gdzie jest Kaczyński i cała ta banda.

 • Jacek 01.09.2020

  Brak premi to skandal.Niech sobie zabiorą bo mają z czego.Ja zarabiam 2.000 i jeszcze zarobią.Gdzie jest Kaczyński i cała ta banda.

 • Basia 29.08.2020

  W centrali zatrudnione osoby siedzą i nic nie robią a biorą grube pensje

 • Petroniusz 30.07.2020

  Pis wkrótce zrealizuje swoją wizję Polski w ruinie. Nieuczciwe wybory się skończyły i nie trzeba już kłamać i obiecywać.

 • FanMazgaja 29.07.2020

  Nie dość że pensje słabiutkie to jeszcze premię listonoszom zabiorą, część zwolnią i powiększą rejony? To PiS dokona cudu bo już za moment na poczcie zostanie wyłącznie kadra managerska i średniego szczebla plus związkowcy..

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także