29.07.2020/15:00

Będą zwolnienia w Poczcie Polskiej?

Z powodu wywołanej pandemią złej sytuacji finansowej Poczta Polska chce zredukować koszty wynagrodzeń przez anulowanie regulaminowych premii – podaje „Puls Biznesu”.

Pracownicy Poczty Polskiej nie dostaną wszystkich typów regulaminowych premii za sierpień: tzw. czasowo-jakościowej, zadaniowej i wynikowej – czytamy w „Pulsie Biznesu”. Uchwała władz spółki w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale z informacji „PB” wynika jednak, że w poniedziałek zarząd poinformował o swoich zamiarach związki zawodowe.

Jak twierdzi Justyna Siwek, rzeczniczka operatora, zarząd zwrócił się do związków zawodowych o opinię w sprawie niewypłacenia premii za sierpień. Dodając, że Poczta odczuwa bardzo mocno skutki epidemii COVID-19. Zdaniem rzeczniczki, operatorowi istotnie spadły przychody z usług listowych, ponadto spółka poniosła koszty, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, klientom i partnerom biznesowym – pisze „Puls Biznesu”.

W zatrudniającej około 80 tys. osób spółce wynagrodzenia to około 70% kosztów, choć pensja większości pocztowców jest zbliżona do płacy minimalnej (2,6 tys. zł). Regulaminowa premia wynosi od poniżej 300 zł brutto do kilkuset złotych miesięcznie. Poczta nie informuje, ile wyniosą uzyskane w ten sposób oszczędności.

Wśród pocztowców krążą też nieoficjalne wiadomości o planach redukcji etatów listonoszy i powiększenia rejonów doręczeń tym, którzy pozostaną. To też ma być skutek wywołanego pandemią załamania na rynku listów. Biuro prasowe nie udzieliło „PB” informacji na ten temat. 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Petroniusz 30.07.2020

    Pis wkrótce zrealizuje swoją wizję Polski w ruinie. Nieuczciwe wybory się skończyły i nie trzeba już kłamać i obiecywać.

  • FanMazgaja 29.07.2020

    Nie dość że pensje słabiutkie to jeszcze premię listonoszom zabiorą, część zwolnią i powiększą rejony? To PiS dokona cudu bo już za moment na poczcie zostanie wyłącznie kadra managerska i średniego szczebla plus związkowcy..

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także