20.09.2017/14:06

Będzie kaucja za kupowane w sklepie aluminiowe puszki ii plastikowe butelki

Rząd chce wprowadzić kaucję za puszki i butelki, w tym plastikowe. Branża recyklingowa naciska, aby od 1 stycznia szklane butelki można było oddawać w każdym sklepie bez okazywania paragonu. W czwartek ma zdecydować o tym Senat – pisze gazeta.pl.

Rząd zdyscyplinuje Polaków do wielokrotnego używania szklanych i plastikowych butelek oraz do oddawania aluminiowych puszek. Ma w tym pomóc wprowadzenie obowiązkowych kaucji. W ten sposób Ministerstwo Środowiska  chce zwiększyć poziomu recyklingu w Polsce.

Jak donosi gaeta.pl Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zleciła analizę wprowadzenia systemu kaucyjnego dla opakowań. Wyłoniona w przetargu firma doradcza Deloitte do 29 listopada za 236 tys. zł sprawdzi, czy w Polsce jest to możliwe, pod kątem finansowym, organizacyjnym i prawnym. 


 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • TT 26.09.2017

    Nareszcie! Na calym zachodzie jest taki system i swietnie sie sprawdza.

  • klient 20.09.2017

    w sklepach - zwłaszcza marketach i dyskontach - powinny być automaty przyjmujące butelki plastikowe i szklane, a po ich zdeponowaniu powinno się otrzymywać rabat na zakupy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.