04.12.2020/14:24

Będzie nowa galeria handlowa w Warszawie. Rada miasta wydała pozwolenie na budowę

W Warszawie, w miejscu, gdzie teraz działają Auchan i Obi, ma stanąć nowa galeria handlowa. Rada Warszawy przyjęła w czwartek (3 grudnia) plan zagospodarowania, który pozwala na budowę galerii handlowej na miejscu dzisiejszych supermarketów – podaje gazeta.pl.

U zbiegu ulic Płaskowickiej i Roentgena w Warszawie zostanie wybudowana galeria handlowa – takie przynajmniej są plany spółki Unibail-Rodamco-Westfield, która otrzymała pozwolenie na budowę. Na koszt inwestora powstanie miejski plac i zostanie poszerzona ulica Płaskowickiej o drugą jezdnię. Koszt tego przdsięwzięcia szacowany jest na 65-70 mln zł, a ze względu na konieczność zmiany innego planu zagospodarowania, ulica może być poszerzona w 2023 r.

Jak podaje gazeta.pl, plan zagospodarowania rejonu samego placu budowy galerii nie wzbudził protestów, choć 17 radnych PiS wstrzymało się od głosu. Uchwalony przez Radę Warszawy dokument pozwala na rozbudowę starych supermarketów między ul. Płaskowickiej a południową obwodnicą Warszawy.

Budynek galerii ma mieć do 13 metrów, ale „wewnątrz terenu zajmowanego przez galerię dopuszczono kwadratową strefę dominanty architektoniczno-wysokościowej, nawet na 25 metrów.”

Na dachu galerii handlowej ma powstać ogród o powierzchni około hektara z wejściem zewnętrznym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.