23.10.2018/09:47

Będzie nowe święto państwowe i dzień wolny od pracy. Czy w tym dniu sklepy będą otwarte?!

Do Marszałka Sejmu wpłynął projekt ustawy o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Projekt przewiduje ustanowienie 12 listopada 2018 r. (tylko w tym roku) dniem wolnym od pracy.

Jeden z zaledwie czterech artykułów zawartych w projekcie przewiduje, że 12 listopada br. (poniedziałek) nie będą obowiązywać zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych, o których mowa w ustawie z 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

Autorami projektu nowego prawa są posłowie Prawa i Sprawiedliwości. To w praktyce oznacza, że można być niemal pewnym, iż Sejm w ekspresowym tempie zdoła uchwalić ustawę. Pierwsze czytanie projektu ustawy odbędzie się już dziś (wtorek) o godz. 22.

Pomysł ustanowienia jednorazowo 12 listopada dniem wolnym od pracy wynika z faktu, że 11 listopada przypada w tym roku w niedzielę. To oznacza, że za dzień, w którym odbędą się główne uroczystości związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, pracownicy nie będą mogli odebrać innego dnia wolnego w pracy.

Warto podkreślić, że 11 listopada przypada niedziela niehandlowa. W nadchodzącym miesiącu niedzielna sprzedaż we wszystkich sklepach będzie dozwolona jedynie 4 i 25 listopada.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • handlowcy 24.10.2018

  Dla kogo święto dla wybranych i będą świętować na wielkich zakupach,a handlowcy jak zwykle "gorsza kategoria"

 • dick 24.10.2018

  wolne dla p... osłów

 • Pracownik handlu 24.10.2018

  Czy pracownikom należy się 100% dodatku za pracę w święto?

 • pracująca 24.10.2018

  Przepraszam ale nie rozumiem, niby dzień wolny, ale sklepy mogą być otwarte, tzn. że markety będą czynne, to dla kogo ten dzień wolny, dla elity?

 • Pracuś 23.10.2018

  Handlowcy nie muszą się martwić o grafik, nie będą świętować, tylko pracować.

 • kadrowy 23.10.2018

  Za późno, grafik już zrobiony i zgodnie z prawem pracy zatwierdzony przez pracowników.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.