05.02.2020/20:11

Będzie strajk pracowników sieci Kaufland? Związkowcy zapowiadają referendum i chcą 800 zł podwyżki

Jak informuje Business Insider, związkowcy z polskiego oddziału sieci zapowiadają zorganizowanie wśród pracowników referendum strajkowego. Spór między Kauflandem i związkowcami trwa od 2019 r. Kaufland nie zgodził się na proponowane podwyżki pensji, ale zapowiedział, że pracowników czekają podwyżki od marca. Kłopot w tym, że nie wiadomo, jakie.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • RAVEN123 06.02.2020

    Generalnie najlepsza metoda to ludzka solidarność - powinniśmy się zebrać i masowo przestać kupować w tej wybranej sieci do momentu poprawy. Z tym, że Polska to dziwny kraj masowo biegamy na dzień niepodległości, a jak trzeba się zebrać w ważnych sprawach gospodarczych to i tak ludzie polezą tam na zakupy. Nie ma jedności w Narodzie, jesteśmy ciągle i specjalnie rozbijani na grupy, wieś-miasto, młodzi-starzy, katolicy-inni, lewacy-prawacy, bogaci-biedni itd itd :(

  • D. 05.02.2020

    Podwyżki chciałby każdy. Sieci i ich menago też. A wszystko opłacą klienci. Jedyna recepta - mniej kupowac

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.