18.07.2020/12:32

Beiersdorf rozbuduje zakład produkcyjny w Poznaniu. Zainwestuje 700 mln złotych

Właściciel marki Nivea zamierza zwiększyć swoje moce produkcyjne w Polsce. Chce rozbudować istniejący zakład przy ul. Gnieźnieńskiej w Poznaniu i podwoić moce produkcyjne o 200 proc.

O sprawie informuje Polska Agencja Prasowa. Prace mają rozpocząć się w pierwszej połowie 2021, a zakończyć pod koniec 2022 roku. Zatrudnienie zwiększy się o blisko 1/3 – obecnie w Beiersdorf Manufacturing Poznań (BMP) pracuje prawie 600 osób, po rozbudowie ma liczba pracowników ma sięgnąć blisko 900. Powstać mają nowe hale produkcyjne, budynki techniczne, magazyny i pomieszczenia biurowe.

- Projekt rozbudowy naszej fabryki jest ważną częścią planu modernizacji Grupy Beiersdorf i przygotowania centrów produkcyjnych na przyszłe potrzeby. Będzie to zakład o strategicznym znaczeniu w grupie, w którym będą powstawały przyszłe innowacje i produkty wysokomarżowe z portfolio Beiersdorf - powiedział dyrektor generalny BMP Igor Matus.

Dzięki inwestycji moce produkcyjne całej fabryki wzrosną o 200 proc. Po osiągnięciu pełnej mocy zakład będzie produkował rocznie około 400 mln sztuk wyrobów z portfolio Beiersdorf. Poznański oddział będzie zaopatrywał rynki europejskie, a także Amerykę Łacińską, Azję i Afrykę.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.