07.02.2020/10:15

Bezrobocie w Polsce rośnie już trzeci miesiąc z rzędu

To najgorsza seria od siedmiu lat. Stopa bezrobocia wzrosła do 5,5 proc. w styczniu – czytamy w serwisie businessinsider.com.pl.

Jak podaje portal, to już trzeci miesiąc jak rośnie. Dawno nie zdarzyła się tak długa zła seria. Ostatnim razem było to w czasie, kiedy ministerstwem kierował obecny kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zwykle jako pierwsze publikuje wstępne dane o bezrobociu. Wiceminister Stanisław Szwed postanowił wyprzedzić swój resort i podał dane wcześniej. Nie są to dane pozytywne.

Według wiceministra stopa bezrobocia w styczniu 2020 r. wyniosła 5,5 proc. - podał PAP. To o 0,3 pkt. proc. wyżej niż w grudniu. Trzymiesięczna seria wzrostu bezrobocia ostatnio zdarzyła się w 2013 roku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Krzysztof2 07.02.2020

    efekt wzrostu płacy minimalnej, wzrost cen prądu, fiskalizacji (BDO, JPK)... Każdy patrzy na koszty i tnie a najszybciej się tnie koszty w zatrudnieniu...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.