28.12.2018/14:42

Szef Jeronimo Martins zapowiada: Biedronka będzie otwierać 100-150 sklepów rocznie, w planach ekspansja zagraniczna

Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins w rozmowie z „Business Insider Polska (BIP)” zapowiedział, że sieć Biedronka w najbliższych latach powinna otwierać 100-150 nowych sklepów rocznie.

Prezes Grupy Jeronimo Martins wskazał, że firma nadal będzie się rozwijać na polskim rynku, a „być może w ciągu najbliższych dwóch lat także poza granicami Polski”.

Pedro Soares Dos Santos wskazał, że firma chce stale się modernizować, a także automatyzować procesy sprzedaży. Zastrzegł jednak, że nie będzie się to wiązało ze zwolnieniami pracowników, ale ich przekwalifikowaniem. Jego zdaniem automatyzacja tworzy nowe miejsca pracy, zaś o sztuczną inteligencję, zautomatyzowane sklepy i konsumentów, także trzeba będzie dbać. „Charakter pracy będzie się zmieniał, ale czynnik ludzki zawsze będzie potrzebny” – powiedział.

Szef Grupy Jeronimo Martins w rozmowie z „BIP” podkreślił, że fizyczne sklepy nie znikną w najbliższej przyszłości. Jego zdaniem młode pokolenie lubi chodzić po sklepach. Młodzi klienci spędzają w nich więcej czasu i wydają więcej pieniędzy. Dodał, że biznes bez relacji międzyludzkich jest niemożliwy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.