12.08.2016/12:35

Biedronka chce być blisko klienta – galeria zdjęć najciekawszych sklepów sieci

Biedronka ma w Polsce niemal 2700 sklepów, które działają w ponad 1000 miejscowości. Sieć musi zatem bardzo uważnie dobierać kolejne lokalizacje pod swoje sklepy. Co więcej, operator chcąc być coraz bliżej swoich klientów, musi otwierać placówki w bardzo nietypowych punktach miast i miasteczek.

Na polskim rynku handlowym coraz trudniej o atrakcyjne lokalizacje. Sieci handlowe muszą więc szukać nowych, efektywnych i atrakcyjnych dla klienta rozwiązań, które pozwolą wkomponować sklep w lokalizacje nietypowe - często w ramach wiekowej zabudowy, w ścisłych centrach miast, lub w lokalny koloryt i zabudowę regionalną. Biedronka wie jak to robić.

Z prawie 2700 sklepów Biedronka wskazała 12 lokalizacji, w których działają najciekawsze projekty sklepów sieci Biedronka w Polsce. Warto sprawdzić dlaczego są tak wyjątkowe?

Biedronka przy ul. Mostowej (Stary Rynek) w Bydgoszczy działa od listopada 2014 r. Placówka ma powierzchnię 650 mkw. Obiekt zlokalizowany jest na 1. piętrze nowoczesnej kamienicy wkomponowanej w starówkę Bydgoszczy. W sklepie zastosowano logotyp i oklejenie szyb dostosowane do otoczenia.  Klienci, aby wejść do placówki, korzystają ze schodów ruchomych lub windy.

JEŚLI INFORMACJA JEST INTERESUJĄCA SUBSKRYBUJ CODZIENNY, DARMOWY NEWSLETTER PORTALU WIADOMOSCIHANDLOWE.PL. ŻEBY OTRZYMYWAĆ ZESTAW NAJŚWIEŻSZYCH WIADOMOSCI I RAPORTÓW NA SWOJĄ SKRZYNKĘ POCZTOWĄ. WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA LINK I WPISAĆ SWÓJ ADRES E-MAIL.

Na zdjęciu: Biedronka przy ul. Mostowej (Stary Rynek) w Bydgoszczy

W Bydgoszczy przy ul. Żwirki i Wigury zlokalizowana jest także kolejna ciekawa placówka Biedronki. Sklep o powierzchni 750 mkw. działa od 2014 r. To nowoczesna bryła, w którą wpisano m.in. miejsce na wózki sklepowe i rowery. W przypadku tej placówki istotne są rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego, w tym unikalna metoda odzyskiwania ciepła z systemów chłodniczych, a także z wentylacji. W obiekcie zainstalowano pompy ciepła, które wykorzystywane są na potrzeby ogrzewania zimą i chłodzenia latem (zapewniają kilkukrotnie mniejsze zużycie energii niż tradycyjne źródła ciepła). W sklepie zastosowano regały chłodnicze zamykane samoczynnie, a także układ wentylacji sterowany m.in. czujnikami dwutlenku węgla. Oświetlenie sklepu i jego otoczenia zostało stworzone w oparciu o technologię LED.

Sklep zwyciężył w konkursie architektonicznym „Architektura z Energią 2014” na najlepszy obiekt energooszczędny. Placówka wygrała w kategorii budynek użyteczności publicznej. Jury doceniło jej ciekawy wygląd oraz wykorzystanie wielu rozwiązań ekologicznych.

Na zdjęciu: Biedronka w Bydgoszczy przy ul. Żwirki i Wigury

Ciekawym projektem jest również Biedronka zlokalizowana w Krakowie na Dworcu PKP Kraków Główny. Placówka została uruchomiona w 2014 r. i ma 460 mkw. Ze względu na lokalizację i rodzaj klientów, to doskonały przykład placówki typu convenience. Placówka dostosowana do obsługi m.in. osób podróżujących – ma 8 kas, co pozwala usprawnić obsługę kasową, posiada piec do wypieku pieczywa, a także stoisko do przygotowania na miejscu kurczaków z rożna.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.