29.11.2019/14:41

Biedronka chce przejmować małe lokalne sieci i sklepy franczyzowe konkurencji [TYLKO U NAS]

Kilka tygodni temu Biedronka zasygnalizowała, że zamierza znacznie mocniej postawić na rozwój sieci „małych” dyskontów franczyzowych w formatach 500 i 650 mkw. powierzchni sali sprzedaży. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, sieć nie tylko chce otwierać z partnerami sklepy od podstaw, ale także nawiązać współpracę z partnerami już prowadzącymi sklepy franczyzowe np. pod konkurencyjnymi szyldami lub zarządzającymi małymi lokalnymi sieciami.

Ewa Micińska, dyrektor ds. rozwoju biznesu w sieci Biedronka zapytana przez portal wiadomoscihandlowe.pl, czy firma będzie przyjmować pod swoje skrzydła franczyzobiorców innych sieci, jeśli zechcą zmienić szyld stwierdziła, że tak i zaprosiła potencjalnych partnerów do współpracy.

Szansę na współpracę z Biedronką mają także niewielkie lokalne sieci supermarketów liczące po kilka placówek. Ewa Micińska wskazała, że chociaż trudno będzie znaleźć sieć sklepów spełniających warunki Biedronki (sklepy o powierzchni sali sprzedaży 500 i 650 mkw.), to nie jest to niemożliwe. - Zapraszamy do współpracy detalistów z całej Polski – zachęcała dyrektor ds. rozwoju biznesu w sieci Biedronka.

Można się spodziewać, że w najbliższej przyszłości operator położy większy nacisk na pozyskiwanie sklepów już działających na rynku, w tym mających umowy z dużymi sieciami supermarketów franczyzowych.

Ewa Micińska sygnalizowała również, że Biedronka ma na przyszły roku podpisanych już ok. 20 umów franczyzowych, w tym kilka obiektów jest już w trakcie realizacji. Dodała, że uruchomienie 100 sklepów franczyzowych w przyszłym roku "nie będzie trudne do uzyskania".

Według analityków właściciel Biedronki, spółka Jeronimo Martins Polska, będzie dążył do uzyskania tempa rozwoju "małych" Biedronek na poziomie nawet ok. 200 sklepów rocznie, tak aby projekt szybko uzyskał odpowiednią skalę i rentowność.

Ewa Micińska wskazała, że aktualnie działa ok. 50 "małych" sklepów Biedronki. - To dopiero początek, wystartowaliśmy przed chwilą. Największy rozwój czeka nas w przyszłym roku – podkreśliła. Warto dodać, że pierwsza, testowa "mała" Biedronka ruszyła w grudniu 2018 r.

Przypomnijmy, że nowa strategia Biedronki zakłada otwieranie sklepów o powierzchni sali sprzedaży rzędu 500 lub 650 mkw., w miejscowościach liczących 3-5 tys. mieszkańców. Ewa Micińska podkreśla, że firma jest w stanie otwierać sklepy nawet w znacznie mniejszych miejscowościach. – Mamy już Biedronkę we wsi liczącej ok. 300 mieszkańców – dodała z dumą.

Należy dodać, że we franczyzie – w różnych formatach – funkcjonuje już ponad 70 placówek sieci Biedronka. W sumie na polskim rynku działa obecnie ponad 2950 placówek sieci Biedronka.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • rosi 02.12.2019

  to jakież żarty, zniknie polski handel

 • ter 01.12.2019

  To juz stonka, a nie biedronka. Gdzie w Polsce bedzie miejsce dla towarow lepszej jakosci niz przemsylowa produkcja zywnosci?

 • Darc 30.11.2019

  Mam nadzieję, że UOKiK skutecznie powstrzyma te plany.

 • Leżymy 29.11.2019

  Pytanie mam.Kto lub co daje takie przyzwolenie tym wszystkim pastowańcom na rozwalenie POLSKI ??

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.