01.10.2020/12:24

Biedronka chwali się współpracą z polskimi, regionalnymi producentami żywności

Biedronka pochwaliła się dotychczasowymi wynikami akcji "Czas na wspieranie małych producentów", w ramach której regionalni producenci mają ułatwioną ścieżkę wprowadzania swoich wyrobów na półki dyskontów sieci. Od połowy kwietnia do końca września do sprzedaży w ramach tego programu trafiło ponad 200 produktów od 135 lokalnych dostawców.

"Czas na wspieranie małych producentów" to inicjatywa umożliwiająca lokalnym przedsiębiorcom zaoferowanie swoich produktów klientom Biedronki. Artykuły pochodzące od nich dotąd były dostępne zwykle w pojedynczych regionach, co było efektem ograniczonych możliwości produkcyjnych. Dzięki akcji Biedronki nawet małe firmy mogą stać się jej dostawcami. 6 produktów zgłoszonych w ramach akcji trafiło do stałej oferty w swoich regionach – to między innymi śmietana Zarębski, serek twarogowy Bruser czy mus owocowy Owolovo.

Od czwartku 1 października w ofercie "Czas na polskie marki" znajdzie się ponad 160 produktów polskich marek, w tym 45 artykułów od regionalnych dostawców. Będą to m.in. takie wyroby, jak musztarda kcyńska powstająca w oparciu o proces technologiczny z 1929 r., ser pleśniowy kamiennogórski, kiełbasa podhalańska krucha, czy mleko pochodzące od najstarszej słowiańskiej rasy bydła – krowy polskiej czerwonej.

- Biedronka konsekwentnie wspiera polską gospodarkę, nie tylko na poziomie krajowym ale również lokalnym. Dzięki programowi "Czas na wspieranie małych producentów" ponad 200 różnorodnych regionalnych produktów trafiło na półki Biedronki. Teraz najpopularniejsze z nich dostępne są w ramach promocji "Czas na polskie marki" - komentuje Michał Gontarz, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

W ramach akcji "Czas na wspieranie małych producentów", kolejne produkty od regionalnych wytwórców trafiać będą do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka co dwa tygodnie.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także