18.04.2017/16:22

Biedronka, Eurocash i Amazon lokują logistykę pod Sosnowcem

Na terenach inwestycyjnych pod Sosnowcem, gdzie swoje magazyny ma od kilku lat Jeronimo Martins, powstają centra logistyczne dla Eurocashu i Amazona – informuje portal Wyborcza.pl. Amerykański gigant zajmie obiekt o powierzchni 135 tys. mkw.

Duże tereny inwestycyjne znajdują się w pobliżu drogi ekspresowej S1, co przyciąga inwestycje związane z logistyką. Od kilku lat działa w tym miejscu m.in. centrum logistyczne firmy Jeronimo Martins. Jak informował portal wiadomoscihandlowe.pl pod Sosnowcem swoje centrum logistyczne buduje też amerykański gigant sprzedaży online, Amazon.

Na nieruchomości o powierzchni ponad 21,5 ha, znajdującej się przy ulicach Innowacyjnej i Logistycznej w Sosnowcu, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S1, spółka Panattoni Europe buduje ogromne obiekty magazynowe, w których zlokalizowane zostanie nowe centrum logistyczne firmy Amazon. Ma ono być uruchomione już w październiku. Jak ustaliła sosnowiecka mutacja portalu Wyborcza.pl, na powierzchni 135 tys. mkw pracować ma ok. 3 tys. osób, które będą obsługiwać m.in. producentów obuwia i odzieży, korzystających z serwisów Sprzedawaj na Amazon i Fulfillment by Amazon.

Według Wyborczej, na tych samych terenach trwa także rozbudowa obiektu magazynowego z powierzchnią biurowo-socjalną Goodman Sosnowiec Logistics Centre o powierzchni blisko 29 tys. mkw. Jego najemcą ma być Grupa Eurocash.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Gość 19.04.2017

    to Solidarność jako pierwsza poinformowała o inwestycji Amazon w Sosnowcu

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.