18.09.2019/10:14

Biedronka i Otwarte Klatki w końcu się dogadali. Jaja „trójki” znikną z półek sieci

Do końca 2025 roku z półek największej sieci handlowej w Polsce znikną wszystkie świeże jaja z chowu klatkowego - nie tylko marki własnej Biedronki, jak mówiła dotychczasowa deklaracja, lecz także innych marek.

Biedronka już dwa lata temu zadeklarowała wycofanie ze sprzedaży jaj „trójek” marki własnej, jednak taki zapis umożliwiał nadal sprzedawanie jaj z chowu klatkowego innych marek dostępnych w sieci Biedronka. Dlatego właśnie ważne było, by zmieniona wersja deklaracji obejmowała wszystkie jaja klatkowe.

Justyna Rysiak, rzeczniczka Jeronimo Martins, potwierdza, że sieć swoją deklarację zmieniła i do 2025 r. wycofa ze sprzedaży wszystkie świeże jaja z chowu klatkowego. Wydanie przez Biedronkę poprawionej wersji deklaracji jest wynikiem kampanii informacyjnej skierowanej do klientów sieci, przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Po kilkumiesięcznej kampanii i milczeniu Biedronki, odbyło się spotkanie aktywistów z przedstawicielami sieci handlowej, gdzie ustalono ostateczne brzmienie deklaracji.

– Decyzje firm o wycofywaniu jaj z chowu klatkowego odmieniają los milionów kur niosek. Zależy nam, jak i dziesiątkom innych organizacji w koalicji Open Wing Alliance, by decyzje firm były sformułowane w sposób przejrzysty. Dodatkowo, by upewnić się, że w 2025 roku faktycznie wszystkie firmy i sklepy spożywcze wycofają jajka „trójki”, wszystkich prosimy o to samo i traktujemy jednakowo – wyjaśnia Marta Cendrowicz, dyrektorka kampanii korporacyjnych Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Na wycofaniu wszystkich jaj „trójek” w skorupkach jednak nie koniec. Ta decyzja Biedronki jest bardzo ważna, ale aktywiści zamierzają kontynuować rozmowy z siecią handlową w sprawie jaj z chowu klatkowego będących składnikiem produktów marek własnych Biedronki. Z „trójek” w produktach marki własnej zrezygnowały już takie sieci jak Lidl, Makro i Kaufland.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Pozhoga 18.09.2019

    Niesamowite - przejmują się kurami, a w tym samym czasie ciała abortowanych dzieci - tzw. ,,odpad medyczny" - służą do produkcji szczepionek. Ta ,,cywilizacja" zaraz walnie z hukiem o ziemię.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.