20.09.2018/14:11

Biedronka i Poczta Polska wstrząsną polskim rynkiem automatów paczkowych

Państwowa Poczta Polska chce zainwestować w sieć własnych maszyn do odbioru zakupów dokonywanych online lub prywatnych paczek. Do końca przyszłego roku ma stanąć w całej Polsce 1 tys. automatów paczkowych, w zdecydowanej większości przy Biedronkach. Będą to maszyny duńskiej firmy SwipBox – dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita”.

Automaty w barwach Poczty Polskiej staną także w najważniejszych węzłach transportowo-logistycznych, np. na dworcach kolejowych. PP negocjuje także z Lotosem możliwość ustawiania maszyn na stacjach benzynowych – ustaliła nieoficjalnie „Rzeczpospolita”.

W Biedronkach staną automaty duńskiej firmy SwipBox, która ustawiła już 50 maszyn, a wkrótce sprowadzi kolejnych 150. Michał Czechowski, szef polskiego oddziału SwipBox zapewnił „Rz”, że do końca roku w samych tylko Biedronkach firma zainstaluje 300 paczkobotów.

Obecnie SwipBoxy obsługuje na wyłączność firma kurierska DHL, obecnie jednak PP będzie z nią współdzielić część maszyn, a pozostałe będzie obsługiwać samodzielnie – tak ma być w przypadku automatów na stacjach Lotosu – kontynuuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj więcej na rp.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.