16.01.2017/19:37

Biedronka i Wawel ograniczą współpracę, ale się dogadają

Władze firmy Wawel oceniają, że współpraca z kluczowym dla firmy partnerem handlowym (czyli spółką Jeronimo Martins Polska, zarządzającą siecią Biedronka – red.) będzie kontynuowana. Jednocześnie podkreślono, że zakres tej współpracy zostanie prawdopodobnie ograniczony, co w efekcie może wpłynąć na spadek sprzedaży w 2017 rok.

"W chwili obecnej, biorąc pod uwagę stan negocjacji z kluczowym partnerem handlowym oraz wzajemne, bieżące relacje handlowe, trudno jest precyzyjnie ocenić skalę zmniejszenia sprzedaży w 2017 r." – oceniły w komunikacie władze spółki Wawel.

Przypomnijmy, że drugiego stycznia Wawel – jeden z największych krajowych producentów słodyczy i czekolady - poinformował, że w związku z rosnącym ryzykiem ograniczenia bądź przerwania współpracy z kluczowym partnerem handlowym zarząd przewiduje możliwy spadek sprzedaży w ujęciu rdr w kolejnych kwartałach 2017 r.

Firma informowała wtedy, że udział sprzedaży podmiotu (sklepów Biedronka – red.), z którym trwają najtrudniejsze negocjacje wynosi ok. 25 proc. całkowitej sprzedaży firmy Wawel.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Sweety 16.01.2017

    Powtórka z rozrywki, z rozrywki powtórka ...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.