10.09.2020/12:18

Biedronka instaluje urządzenia ułatwiające pracę kasjerów

Sieć Biedronka od pewnego czasu instaluje obok kas małe urządzenia, które pozwolą zachować płynność podczas nabijania produktów na paragony. To czytnik kart Moja Biedronka, dzięki któremu klienci mogą sami zeskanować kartę.

Jeronimo Martins, właściciel Biedronki wdrożył na razie urządzenia w 90 placówkach, czyli w zaledwie 3 proc. wszystkich sklepów, bo największy pod względem obrotu detalista w kraju ma ich już ponad 3030.

Krzysztof Rys, kierownik sekcji infrastruktury sklepowej IT w sieci Biedronka mówi, że pierwsze testy skanerów do kart Moja Biedronka przeprowadzono w dyskontach pod koniec 2019 roku.

– Rozpoczęliśmy testy tych urządzeń przy kasach w wybranych sklepach sieci Biedronka. Dzięki nim klienci mogą skorzystać z karty Moja Biedronka bez potrzeby ich wręczania kasjerom i nie muszą podawać zarejestrowanego numeru telefonu, skanery odczytują również kody kreskowe kart MB w zewnętrznych aplikacjach, w smartfonach klientów. Jest to ułatwienie zarówno dla klientów jak i pracowników, którzy mogą w ten sposób płynnie nabijać na paragon produkty – podaje kierownik sekcji infrastruktury sklepowej IT w sieci Biedronka.

Wprowadzona we wrześniu 2016 r. karta lojalnościowa Moja Biedronka cieszy się sporą popularnością. Na początku roku firma Jeronimo Martins odnotowała 8,2 mln zarejestrowanych kart, o 1,2 mln więcej niż rok wcześniej. Klienci okazujący kartę podczas skanowania zakupów mogą liczyć na rabaty. Oprócz tego użytkownicy karty Moja Biedronka otrzymują dodatkowe punkty w akcji „Gang Fajniaków”.

Według danych z 2019 r., w niektórych sklepach sieci nawet ok. 70 proc. zakupów dokonanych jest z użyciem karty Moja Biedronka.

– Przypominam, że nasze karty można również zeskanować w kasach samoobsługowych, tak jak każdy inny produkt. W pierwszej połowie 2020 r. sieć Biedronka zainstalowała ponad 700 kas tego typu. Obecnie w naszych sklepach w całej Polsce znajduje się ich ponad 3500, w ponad 1050 placówkach zlokalizowanych w ok. 250 miejscowościach – dodaje Krzysztof Rys.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • M. 12.09.2020

    :)
    Gratulacje
    :)

  • T. 10.09.2020

    Doprawdy wielkie osiągnięcie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także