19.10.2016/08:44

Biedronka wybuduje centrum dystrybucyjne w Gorzowie Wielkopolskim

Ruszyły prace budowlane nad nowym centrum dystrybucyjnym sieci Biedronka. Magazyn powstanie w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Metalowców. Obiekt powinien ruszyć w 2017 r.

Pierwotnie firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka zapowiadał budowę centrum w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie) na rok 2014. Jednak jak donosi serwis gorzowianin.com. realizacja inwestycji opóźniła się o dwa lata. Dopiero w październiku br. na plac budowy wjechał ciężki sprzęt.

Według informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl przesunięcie budowy magazynu wynikało, m.in. ze zmiany strategii rozwoju sieci Biedronka w Polsce i ograniczenia tempa rozwoju sieci sklepów z ok. 300 do 100 placówek rocznie. W ciągu ostatnich dwóch lat firma skupiła się na modernizacji posiadanego portfolio sklepów oraz rozwoju asortymentu.

Prace nad nowym magazynem, to także sygnał dla rynku, że Biedronka może ponownie przyspieszyć ekspansję sieci.

Jak informuje gorzowianin.com centrum dystrybucyjne Biedronki w Gorzowie powstanie na działce o powierzchni ponad 15 hektarów. Sama powierzchnia hali magazynowej wyniesie ok. 26,5 tys. metrów kwadratowych.

Każdy z 15 magazynów Jeronimo Martins w Polsce zatrudnia ok. 200 osób i obsługuje od 150 do ponad 250 sklepów.

Grupa Jeronimo Martins zarządza w Polsce siecią ok. 2700 sklepów Biedronka, a także ponad setką drogerii Hebe.

Źródło: gorzowianin.com/ wiadomoscihandlowe.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • kleopas 19.10.2016

    Fajnie. Będzie więcej dyskontów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.