12.07.2017/11:52

Biedronka ma kontrakt z firmą PIK Vrbovec. Chorwaci dostarczą do sklepów sieci wędliny

Spółka Jeronimo Martins Polska, do której należy sieć ok. 2750 sklepów Biedronka podpisała z chorwackim producentem mięsa, firmą PIK Vrbovec umowę dystrybucyjną na dostawę wędlin.

Biedronka planuje zaoferować produkty chorwackiego producenta wędlin we wszystkich swoich sklepach na terenie całej Polski. Należy zaznaczyć, że jest to tylko jedna z umów, która została podpisana w ramach realizacji projektu „Tygodnia Bałkańskiego”, czyli akcji tematycznej, która jest realizowana obecnie w sklepach. W jej ramach dostępne są tradycyjne chorwackie produkty pod marką własną Biedronki „Smaki Świata”.

Przedstawiciele PIK Vrbovec wiążą duże nadzieje w związku z podpisaną umową. Według nich to może być ważny krok w ekspansji firmy na polski rynek, który ma „ogromny potencjał eksportowy" dla produktów chorwackich.

PIK Vrbovec eksportuje swoje produkty mięsne i świeże mięso do ponad 15 krajów w UE. Firma należy do chorwackiego koncernu spożywczego Agrokor.

Źródło: ESM

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.