22.02.2016/21:12

Biedronka ma zgodę UOKiK na chiński projekt

Spółki Vershold Solutions Limited i Jeronimo Martins, do której należy sieć sklepów Biedronka otrzymały zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na stworzenie spółki Asia Style.

Zgodnie z deklaracją Jeronimo Martins przedmiotem działalności nowo powołanej firmy będzie świadczenie usług sprzedaży hurtowej oraz obsługi importu produktów i półproduktów spożywczych, jak również produkcja azjatyckich dań gotowych oraz ich dystrybucja.

Grupa Jeronimo Martins zarządza w Polsce siecią ponad 2650 sklepów pod szyldem Biedronka, a także siecią aptek Aptek Na Zdrowie i drogerii Hebe.

Spółki z grupy Vershold zajmują się pozyskiwaniem klientów z rejonów Azji oraz organizacją dystrybucji artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku swoich klientów do dyskontów na terytorium m.in. Polski.

Według doniesień wp.pl właściciel Biedronki może wspólnie z partnerem z chin uruchomić w Polsce fabrykę, która będzie produkowała lub konfekcjonowała produkty na bazie wyrobów sprowadzanych z Chin. Kompleks mógłby powstać pod Gdańskiem w Parku Przemysłowo-Technologicznym "Maszynowa" gdzie znajduje się już centrum dystrybucyjne sieci.

Przypomnijmy, że Jeronimo Martins  buduje już w Brwinowie pod Warszawą fabrykę zup.

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem sieci Biedronka – największej sieci detalicznej w Polsce, mającej ponad 2650 sklepów w ponad tysiącu miejscowości. Sieć Biedronka, obecna na polskim rynku od 20 lat, współpracuje z ponad pięciuset polskimi partnerami handlowymi. Jeronimo Martins w Polsce zatrudnia ponad 55 tys. pracowników. Od 1995 r. Grupa Jeronimo Martins zainwestowała w Polsce ponad 11 mld zł.

wp.pl/wiadomoscihandlowe.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.