29.06.2020/08:43

Biedronka na koniec roku będzie miała ponad 3100 sklepów

Biedronka zapowiada, że jej sieć sklepów zostanie poszerzona w 2020 r. w ujęciu netto o ponad 100 placówek. Około 60 z nich będzie punktami standardowego formatu, a reszta - sklepami nieco mniejszymi, co ma pozwolić operatorowi na wejście do trudniej dostępnych lokalizacji.

- Strategicznymi priorytetami Biedronki wciąż pozostaną: rozwój sprzedaży i zwiększanie udziałów rynkowych, przy jednoczesnym chronieniu sprawności modelu biznesowego sieci w sytuacji zwiększonej presji na płace, będącej rezultatem podwyżki pensji minimalnej w kraju - wskazuje Jeronimo Martins, portugalski właściciel sieci, w raporcie.

JM zapewnia, że Biedronka jest przygotowana na finalną fazę implementacji zakazu handlu w niedziele. Zauważa jednak, że mimo tego ograniczenie liczby dni handlowych o siedem w 2020 r. będzie miało przełożenie na sprzedaż porównywalną (like-for-like) w sklepach. Właściciel Biedronki zapowiada, że sieć będzie kontynuowała wdrażanie innowacji i rozwój oferty, tak by pozostała ona aktualna w sytuacji zmieniających się potrzeb konsumenckich.

W 2019 r. na inwestycje w rozwój Biedronki właściciel sieci przeznaczył 388 mln euro, co było nieco większą kwotą niż rok wcześniej (372 mln euro). Z tego na samą ekspansję (nowe otwarcia) przeznaczono 79 mln euro, a na modernizacje sklepów i podobne projekty - 308 mln euro. Inwestycje w rozwój Biedronki stanowiły niemal 60 proc. wszystkich wydatków rozwojowych Jeronimo Martins.

Realizacja programu inwestycyjnego przełożyła się w minionym roku na otwarcie 128 nowych Biedronek, w tym 33 w mniejszym formacie. Dyskonter odświeżył także 252 inne sklepy. Dzięki temu na koniec grudnia Biedronka zarządzała siecią 3002 sklepów, spośród których około połowy zostało otwartych lub zmodernizowanych w minionych pięciu latach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.