24.05.2018/10:40

Biedronka największym płatnikiem dywidendy na rzecz zagranicznych właścicieli

Działające w Polsce sieci handlowe z zagranicznym właścicielem wypłacają największe dywidendy. Największym płatnikiem jest Jeronimo Martins Polska, tuż za nim może się znaleźć Rossmann – informuje Forsal.

Jak ustalił Forsal, cały zysk Jeronimo Martins Polska, który przekroczył w ubiegłym roku 1,7 mld zł, został przeznaczony na dywidendę, wypłaconą formalnemu właścicielowi sieci Biedronka – holenderskiej spółce WARTA – Retail & Services Investments B.V. Jak wynika z dokumentów dotyczących Grupy Jeronimo Martins, do portugalskich akcjonariuszy trafiła kwota nieco mniejsza, niż wypłacona przez JMP.

Z kolei niemiecka sieć drogerii Rossmann na dywidendę przeznaczyła 700 mln zł, co stanowi 80 proc. zysku wypracowanego w 2017 r. Całość kwoty, wypłaconej w ubiegłym roku w formie dwóch przedpłat, również trafiła do Holandii. Jeśli nic się nie zmieni – a jeszcze nie wszystkie spółki złożyły sprawozdania finansowe – Rossmann może być drugim podmiotem na liście największych płatników dywidendy na rzecz zagranicznych właścicieli – czytamy w serwisie Forsal.

Źródło: forsal.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • klient tesco 24.05.2018

    czy forsal równie gorliwie tropi dywidendy płynące z zagranicznych inwestycji do Polski.?Może zamknijmy rynki wszyscy to nie bedzie problemu wypływu kapitału

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.