25.11.2019/08:53

Biedronka otwiera najnowocześniejszy sklep. W środku kącik kawowy, a na dachu panele słoneczne

Kącik kawowy "Kawa i ciacho" to kolejne podejście Biedronki do tematu tego rodzaju oferty dla klientów. Przypomnijmy, że dyskonter dawniej rozwijał koncept kawiarni o nazwie Kropka Relaks. Sieć pięciu kawiarni działających w Warszawie i Sochaczewie została zamknięta w czerwcu 2015 r.

Dziś w pojedynczych sklepach Biedronki, m.in. w placówce na dworcu Kraków Główny, znaleźć można natomiast strefę bistro "Wiele dobreGO". Sieć sprzedaje w niej kanapki, zapiekanki, hot-dogi, pieczone kurczaki, a także podgrzewane na miejscu produkty garmażeryjne i dania oferty pochodzące ze standardowej oferty detalicznej sklepu.

W sklepie przy ul. Modlińskiej w Warszawie Biedronka dokonała także zmian w strefie z owocami i warzywami. Koncept ten podzielony został na kilka oddzielnych stanowisk: owoce, warzywa, oraz owoce i warzywa delikatne (przechowywane w niskiej temperaturze). Biedronka obiecuje też stale rosnącą ofertę owoców i warzyw bio. Sieć poszła także z duchem czasu, wprowadzając papierowe torby na produkty z tej strefy.

Do najnowszej Biedronki w Polsce wstawiono także tradycyjną ladę mięsną. Sieć testuje ją w różnych placówkach od kilku lat. Dawniej koncept mocno kanibalizował się z mięsem paczkowanym, ostatnio jednak Biedronka coraz śmielej decyduje się na instalowanie w sklepach lad mięsnych. Nowością jest natomiast sąsiadujący z ladą mięsną rożen do pieczenia kurczaka.

Biedronka wprowadziła nowe rozwiązanie również w ramach konceptu piekarniczego - w sklepie pojawiła się krajalnica do chleba. Kolejne nowości w sklepie to m.in. dział "Naturalne i zdrowe", zbierający w jednym miejscu produkty ekologiczne, wegetariańskie i wegańskie; a także sprzedaż piwa również w butelkach zwrotnych.

Sieć należąca do Jeronimo Martins określa swoją najnowszą placówkę mianem "najświeższej Biedronki w Polsce". W ten sposób stara się podkreślić zarówno ofertę fresh w sklepie, ale także inne akcenty proekologiczne. Biedronka chwali się m.in. tym, że w lodówkach i zamrażarkach nie używa freonu. Warto także podkreślić, że zaplanowane na wtorek uruchomienie sklepu zbiega się w czasie z ogólnopolską kampanią reklamową prowadzoną przez sieć pod hasłem "Świeżoznawcy Biedronki. Więcej świeżości w codzienności".

Najnowszy sklep sieci Biedronka został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najbardziej ograniczyć jego wpływ na środowisko. Przestronną i jasną placówkę o powierzchni prawie 700 mkw. wyróżnia nowa kolorystyka w klasycznym odcieniu antracytu. Na sali sprzedaży zamiast tradycyjnych papierowych reklam są wyłącznie ekrany LCD oraz nowoczesny system klimatyzacji i chłodzenia, funkcjonujący w oparciu o naturalne gazy. Ponadto lodówki oraz zamrażarki same monitorują temperaturę gwarantującą najwyższą jakość produktów. Absolutną nowością w tym sklepie są papierowe torby na warzywa, owoce i pieczywo, które nadają się do recyklingu.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • ann 26.11.2019

  ale lada z miesęm i wędlinami to była już z 5-6 lat temu w biedronce na ul. modzelewskiego (potem została skasowana)
  na początku była tam gdzie obecnie jest wystawiona chemia gospodarcza i papiery
  a potem była w miejscu gdzie obecnie są alkohole

 • piotrek 26.11.2019

  te rowery są po to aby pracownicy nie mogli ściemniać że nie mają jak dojechać do roboty lub z niej wrócić (problem soboty i poniedziałku po niedzieli niehandlowej gdy zmiana kończy się o 23:45 - sobota oraz 0:15 zaczyna się - poniedziałek)

 • tonog 26.11.2019

  z torebkami foliowymi takimi jak na warzywach jest mały problem
  zgodnie z przepisami prawnymi sklep nie pobiera opłaty za nie gdy Klient zapakuje w nie produkty które nie mają opakowania np. owoce warzywa , bułki
  ale jak zapakuje w nie np. serek bądź paczkę wędlin sklep powinien obciążyć go opłata 20gr inaczej złamie przepisy prawne

 • kibic 26.11.2019

  pepsi... jakie prostytutki... w cenach marki własnej... a bzdury od opowiadają jaką to wartość chcą budować i cennik za cennikiem tylko tam ciągle jakby taniej

 • Luq 26.11.2019

  Trzeba przyznać, że robi wrażenie- wszystko równiutko poukładane, czyściutkie. Ciekawe ile osób nad tym pracowało? Podejrzewam jednak, że 2 osoby na sklepie nie ogarnął tego burdelu jak już się sklep otworzy.

 • zert 26.11.2019

  Czy inne Biedy mozna jakos zmusic do posprzatania.? Taki banal: SPRZATAC , myc koszyki, bo w Biedzie nie spelniaja zadnych standardow. Jak mozna wlozyc jedzenie do czegos co sie turla po podlodze i lepi od brudu , nie jest czerwone lecz szare?! Potem z tego syfu - do lodowki?

 • Maks 25.11.2019

  lada z mięsem to chyba jeszcze za wcześnie w dyskontach! Najpierw kasy samoobsługowe!

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.