28.03.2017/20:58

Biedronka otwiera sklep na Rynku Głównym w Krakowie

Należąca do Jeronimo Martins Polska, sieć Biedronka otworzy swój sklep w Krakowie w Pałacu Spiskim, pod adresem Rynek Główny 34. Jak donosi gazeta.pl placówka może ruszyć w ciągu najbliższych kilku dni, ale przedstawiciele sieci nie potwierdzili tej informacji.

Projekt adaptacji pomieszczeń zaakceptował wojewódzki konserwator zabytków Jan Janczykowski. Jesienią konserwator potwierdził, że zachowana będzie funkcja handlowa lokalu.

Przedstawiciele biura prasowego Biedronki poinformowali gazeta.pl, że „mając na uwadze historyczny charakter tego miejsca, a także uwzględniając wszelkie zalecenia miejskiego konserwatora zabytków, firma przygotowała specjalną identyfikację wizualną sklepu. Wystrój wnętrz będzie nawiązywał do wyglądu tego miejsca, znanego między innymi z archiwalnych fotografii. W sklepie znajdą się także informacje dotyczące historii Pałacu.”

Pałac Spiski, to znana rezydencja, mieszcząca się w krakowskim Rynku Głównym, powstała z połączenia dwóch kamienic należących do rodów Maciejowskich i Schedlów. W posiadanie budynków w XVII w. wszedł Sebastian Lubomirski, żupnik i starosta spiski, który nadał im kształt rezydencji od tego czasu zwanej Pałacem Spiskim. Tuż przed wybuchem I wojny światowej do pałacu przeniesiono z Krzysztoforów sklep towarów kolonialnych i lokal firmy Antoniego Hawełki. Teraz będzie tu także Biedronka.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ###klif 28.03.2017

    No jest to pewne świadectwo obciachu... co władze mogłyby zrobić nie wydąc koncesji na alkohol...bo nic innego zrobić nie mogą to lokal prywatnego właściciela...no ale śmiechu będzie oprowadzając wycieczki "A co to jest ...? Polska sieć sklepów wniej kupuje naczelnik..."

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.