17.03.2020/18:45

Biedronka reaguje na koronawirusa! Praca rotacyjna, limit 50 osób, krótsze godziny otwarcia sklepów!

W związku z rozprzestrzeniającym się w Polsce koronawirusem, Biedronka wprowadza tymczasowe, specjalne rozwiązania w swoich sklepach. To m.in. ograniczenie liczby osób w sklepie do 50 w danym momencie, praca rotacyjna, jak również możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy osób powyżej 60 roku życia (przy zachowaniu wynagrodzenia).

- Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych działań - podkreśla sieć w komunikacie. Dyskontowa z powodu koronawirusa zdecydowała się również na skrócenie godzin pracy sklepów w całym kraju - placówki w całym kraju będą otwarte od 8 do 20. Zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdym sklepie, nie później jednak niż do 23 marca.

Oprócz tego w sklepach Biedronka pojawią się nawilżane chusteczki przy sklepowych kasach i podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów w strefie wejścia. Podajniki także będą wprowadzane do sklepów stopniowo, gdyż, jak podkreśla Biedronka, dostępność środków dezynfekujących jest w tej chwili ograniczona na rynku.

Ponadto, że by ułatwić zachowanie odstępu między kupującymi, sklepy wprowadzą oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas. Pracownicy ochrony będą natomiast dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie "nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni" (zwykle będzie to limit 50 osób; w Biedronkach mniejszego formatu - mniej).

Biedronka przechodzi też na pracę rotacyjną w sklepach. Co to oznacza? Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu.

Sieć wprowadza także możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy tych zatrudnionych, którzy ukończyli 60 lat. Dzieje się tak, ponieważ zgodnie z doniesieniami służb medycznych znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka. - Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze - zapewnia Biedronka.

Największa w Polsce sieć handlowa zapewnia także, że osoby zatrudnione w sklepach uzyskały dostęp do żeli dezynfekujących, mają także na zapleczu certyfikowane mydła. Teraz sieć udostępni kasjerom jednorazowe maseczki i rękawiczki; planuje również montaż osłon pleksi przy stoiskach kasowych. - Realizacja tego planu będzie przebiegała stopniowo i jest ściśle związana z dostępnością na rynku tego typu rozwiązania - czytamy.

Ponadto w placówkach dyskontera pojawiły się plakaty przygotowane przez PZH, które pokazują podstawowe zasady bezpieczeństwa. Oprócz tego wskazówki są przekazywane za pomocą systemu głosowego. W sklepach rozmieszczono także komunikaty przypominające klientom o konieczności używania rękawiczek przy pakowaniu pieczywa. Biedronka zamierza również namawiać klientów do korzystania z płatności bezgotówkowych oraz, w przypadku kart lojalnościowych Moja Biedronka, do podawaniu numer telefonu ustnie lub pokazując numer na kartce kasjerowi.

Dodaj komentarz

12 komentarzy

 • Mysz 03.04.2020

  A gdzie teraz grupy rotacyjne?
  O pracownikach w ogóle nie myślą.
  Porażka. Zobaczymy na pasku, co za wypłata.

 • Lol 01.04.2020

  Zaraz was biedronka zaskoczony, bo chcą wydłużyć jeszcze godziny otwarcia (nie wiem czy wszędzie ale ma być do 24 czynne),a te pleksy z jednej strony to masakra kogo mają one chronić

 • gosc 31.03.2020

  Właśnie miało być czynne od 8 do 20 a jest normalnie od 7 do 21 i tak chronią pracowników

 • Maz 28.03.2020

  No tak w Kościele 5 a w biedronce 40

 • Gość 27.03.2020

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

 • Pracownik 23.03.2020

  Mimo wywieszonej informacji o nowych godzinach otwarcia sklepu tzn.8-20 kierownictwo każe nam otwierać sklep o 6/30. Tak właśnie dbają o nasze zdrowie.

 • abc 20.03.2020

  Biedronka z tego co widzę w cale nie zabezpiecza a co z rodzinami pracowników każą dzieciom w domu siedzieć a taki pracownik może do domu przynieść chorobę .

 • Adam1985 20.03.2020

  U mnie limit do 60 osób i pełno ludzi w sklepie , brak pleksi przy kasach i kasjerka , która mnie wysmiała bo miałem maskę

 • mmmmmm 19.03.2020

  tak biedronka chroni pracownikow między innymi tych najbardziej zagrożonychczylipo60siatcea pss SPOŁEM i inne sieci handlu jakbronianajstarszychpracowników

 • Ola 18.03.2020

  Na drzwiach mojej biedronki wisi kartka z limitem klientow i jest to 70 osob. I to nie zart

 • tołdi 18.03.2020

  No tak, bo wirus potrafi liczyć do 50 i poniżej tego limitu zrezygnuje z ataku i przeniesie się na tworzącą się kolejkę przed wejściem, bo tam nikt nikogo nie policzy. Zaczynamy coraz bardziej popadać w paranoje i wymyślać coraz bardziej idiotyczne pomysły, które działają jedynie psychologicznie. Jak nie zadbamy o higienę, to żaden limit nie powstrzyma wirusa.

 • Givan 18.03.2020

  Wszystkie sieci wprowadzają takie lub podobne rozwiązania , nawet szybciej niż Biedronka, np. Delikatesy Centrum.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.