21.02.2017/12:42

Biedronka rozwija koncept "Cukiernia" we współpracy z lokalnymi dostawcami

Pączki Słodka Kraina, pączki z lokalnych piekarni, a także faworki to oferta przygotowana przez Biedronkę na koniec karnawału. W ubiegłym roku Biedronka sprzedała w tłusty czwartek ponad 10 mln sztuk pączków. Sieć rozwija kategorię Cukiernia we współpracy z dostawcami, którzy tworzą nowe miejsca pracy, budują kolejne zakłady produkcyjne i rozwijają swą działalność.

Słodka Kraina jest marką pączków dostępnych w stałym asortymencie wszystkich sklepów sieci Biedronka. Pączki te to polskie wypieki, wyprodukowane przy użyciu tylko naturalnych aromatów, bez utwardzonych tłuszczów roślinnych ani substancji konserwujących. Producentem pączków Słodka Kraina jest polska rodzinna firma Stokson.

W ciągu ostatnich 10 lat współpracy z Biedronką spółka rozbudowała istniejący zakład produkcyjny i wybudowała kolejny, nowoczesny, wyspecjalizowany w produkcji donutów. W tym czasie zatrudnienie w firmie Stokson wzrosło o blisko 250 proc. Dzięki współpracy z Biedronką firma Stokson zakończyła w styczniu br. budowę kolejnej, nowej hali produkcyjnej, w której na trzech najnowocześniejszych liniach produkcyjnych pracę znajdzie kolejne 100 osób.

Nowością w ofercie „tłustoczwartkowej” będą produkty ręcznie ozdabiane i pakowane, takie jak: pączusie twarogowe od lokalnych cukierników oraz faworki z cukrem pudrem, dostarczane między innymi przez rodzinną firmę cukierniczą MW Janczewscy.

Strategią Biedronki niezmiennie pozostaje oferowanie żywności wysokiej jakości w jak najbardziej atrakcyjnych cenach. Przykładem takich działań jest wprowadzony w 2014 roku dział pod nazwą Cukiernia, dostępny obecnie w ponad 1500 placówkach. Sieć rozwija długoterminowe partnerstwa z dostawcami. Są wśród nich często małe i średnie firmy, które dzięki współpracy z Biedronką mają szansę się rozwinąć i wzmocnić swoją pozycję na rynku.

W 2015 roku Biedronka nawiązała współpracę z firmą rodzinną MW Janczewscy, oferującą ciasta wypiekane na bazie tradycyjnych, rodzinnych receptur. W czasie współpracy z Biedronką firma MW Janczewscy stworzyła ok. 100 nowych miejsc pracy, uruchomiła dwie nowoczesne linie produkcyjne oraz zainwestowała w nowy zakład produkcyjny, który wkrótce zostanie oddany do użytku.

Należąca do spółki Jeronimo Martins sieć sklepów Biedronka liczy obecnie ponad 2700 sklepów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • oszukany 20.07.2017

    OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZEDSIĘBIORCÓW I OSOBY PRYWATNE PRZED WSPÓŁPRACĄ Z FIRMĄ: NOWAKOWSKI PIEKARNIE SP. Z O.O. JACEK NOWAKOWSKI. 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki ul. Mazowiecka 11. NIP: 531-169-11-50. Oszustwa odbywają się w filii zakładu w miejscowości Kolonia Klepaczka ul. Transportowa 4 gm. Kamienica Polska. Firma nie płaci za wykonane usługi i zlecenia ponad pół roku. Usługi zleca bezpośrednio współwłaściciel firmy Jacek Nowakowski, którego długi wobec firm współpracujących rosną jak na drożdżach. Proceder oszukiwania jest bardzo prosty. Jacek Nowakowski zleca prace do wykonania płaci za pierwsze faktury. Firmy nabierają zaufania, po czym zleca coraz więcej robót i już przestaje płacić. W ten sposób zostało oszukanych kilkadziesiąt firm na kilkadziesiąt milionów złotych. W tej chwili sprawę prowadzi Policja - Wydział Przestępczości Gospodarczej i Urząd Skarbowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Wszystkich poszkodowanych uprasza się o zgłaszanie do wymienionych instytucji. Przy jakichkol

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.