03.10.2018/10:21

Biedronka szuka partnera do obsługi terminali płatniczych

Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, rozpisało przetarg na obsługę terminali płatniczych w sklepach sieci w najbliższych latach - donosi Cashless.pl. Z informacji portalu wynika, że termin składania ofert w przetargu minął w sierpniu br., a obecnie trwają rozmowy z oferentami.

Jak zauważa Cashless.pl, aktualnie obsługą terminali płatniczych, obecnych w sklepach sieci Biedronka od czterech lat, zajmuje się bank Pekao. Zdaniem portalu, Pekao ma szansę na obronienie kontraktu, pomimo prawdopodobnie długiej kolejki chętnych do wygrania nowego przetargu. Walczyć o umowę z Biedronką mogą m.in. eService, First Data Polcard, czy Elavon.

Jednak Cashless.pl donosi, że w wyścigu może brać udział również czarny koń. Chodzi o portugalską firmę SIBS, która niedawno przejęła obecną w Polsce spółkę PayTel. Portal spekuluje, że SIBS mogłoby zaoferować Jeronimo Martins obsługę terminali płatniczych nie tylko na rynku polskim, ale i portugalskim, gdzie JM zarządza m.in. siecią supermarketów Pingo Doce.

Czytaj więcej na Cashless.pl.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • kamski 09.05.2019

    I kogo w końcu wybrali? Eservice? Często chodzę do Biedry, ale jakoś nie zwracam uwagi na nazwę firmy na terminalu.

  • masson 29.01.2019

    Gdyby nie wprowadzili kart, to Biedronka miałaby teraz problem. A generalnie pod tym względem wiele się zmieniło. Karty są teraz wszędzie. W sumie to gdzie się nie wejdzie, to widzimy terminale eservice...

  • kaspers 05.10.2018

    I tak pewnie wygra eservice. Przecież oni mają zdecydowaną większość, tego rynku. Wiadomo, że będą w stanie zaproponować najlepsze warunki.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.