12.05.2017/09:21

Biedronka włączyła się do kampanii edukacyjnej "Oswoić raka"

W ramach promowania profilaktyki zdrowotnej i zdrowego trybu życia Biedronka przyłączyła się do kampanii „Oswoić raka“. Przekazanie części dochodu ze sprzedaży róż w ramach specjalnej akcji, przeprowadzonej w październiku ub.r., pozwoliło na uruchomienie portalu www.oswoicraka.pl.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat nowotworów i ich profilaktyki oraz wsparcie osób borykających się z problemami onkologicznymi. Pomysłodawcą kampanii jest Polski Komitet Zwalczania Raka, a partnerem Fundacja Przyjaciółka.

– Rak w świadomości społecznej pozostaje „chorobą tabu", o której nie chcemy i nie umiemy rozmawiać. Wciąż brzmi jak fatum. Jednak nowotwór rozwija się wiele lat, dlatego mamy dużo czasu, by zauważyć w naszym organizmie zmiany, których wcześniej nie było: szybko wykryta zmiana jest wyleczalna w ponad 90% – mówi prof. Zbigniew Wronkowski, prezes Polskiego Komitetu Zwalczania Raka.

W ramach kampanii wystartował sfinansowany przez firmę Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka, portal edukacyjny www.oswoicraka.pl. Pełni on funkcję bazy wiedzy nt. chorób nowotworowych, sposobów ich wczesnego wykrywania, psychoonkologii, zdrowego odżywiania i jego roli w profilaktyce chorób. Jego uruchomienie możliwe było dzięki zaangażowaniu klientów sieci.

– W październiku ub.r. do sprzedaży w naszych sklepach trafiły specjalne bukiety róż opatrzone nalepką
z hasłem: „Kwota 1 zł z bukietu wspiera profilaktykę raka”. Każdy, kto kupił różę, dołożył cegiełkę i wsparł ideę propagowania wiedzy o tak ważnym problemie, jakim jest przeciwdziałanie chorobom i ich skutkom – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w JMP

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.