23.03.2020/17:43

Biedronka wprowadza pierwszeństwo przy kasie oraz przy wejściu do sklepu dla seniorów. To nie wszystko

Biedronka poinformowała w poniedziałek, że w najbliższym czasie w jej sklepach klienci powyżej 65. roku życia będą uprzywilejowani. To dlatego, że takie osoby znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zakażeniem koronawirusem.

Dyskonter wprowadza pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia placówki. - Wszystko po to, by osoby starsze przebywały w sklepie jak najkrócej i były przez to jak najmniej narażone na zachorowanie - tłumaczy sieć.

Ponadto Biedronka zdecydowała się umożliwić starszym klientom omijanie kolejki do kasy, niezależnie od pory dnia. Akcja odbywać się będzie pod hasłem "Czas na pomaganie seniorom 65+".

Oprócz tego od wtorku w sklepach sieci należącej do Jeronimo Martins obecne będą specjalne skrzynki, do których seniorzy będą mogli wrzucać formularze z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów (podobne formularze wypełniać mogą również osoby chętne do udzielenia wsparcia). Biedronka zamierza pośredniczyć między seniorami i woluntariuszami z sąsiedztwa. Sieć zapowiedziała również współpracę z innymi organizacjami, które są gotowe pomagać seniorom w zakupach.

Aby umożliwić seniorowi płatność za zakupy dopiero w momencie ich dostarczenia, Biedronka oferuje także możliwość skorzystania ze specjalnej karty programu „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Wszyscy seniorzy, którzy mają aktywną kartę Moja Biedronka, mają możliwość otrzymania także karty „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Przekażą ją następnie wolontariuszowi, który będzie nią płacić za ich zakupy w Biedronce. Senior dokonuje płatności za zakupy w momencie dostawy, a wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę – za pierwsze i kolejne zakupy – z powrotem na kartę w dowolnym sklepie Biedronka.

- Seniorzy są szczególni narażeni na konsekwencje koronawirusa i zaleca się im, by unikali miejsc pełnych ludzi. W zakupach powinni ich więc wspierać bliscy, sąsiedzi lub właśnie wolontariusze - komentuje Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki. - Dlatego chcemy pomóc łączyć osoby gotowe nieść pomoc z potrzebującymi seniorami. Jeśli jednak starsza osoba zdecyduje się przyjść do Biedronki, zapraszamy ją w pierwszej godzinie funkcjonowania placówki, skorzysta wtedy z pierwszeństwa wejścia do sklepu - dodaje przedstawicielka Biedronki.

Przypomnijmy, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, Biedronka wprowadziła już m.in. limit osób w sklepie (zwykle 40-50 klientów razem z pracownikami placówki), skróciła godziny otwarcia lokali oraz zdecydowała się na pracę rotacyjną. Ponadto pracownicy Biedronki powyżej 60. roku życia nie muszą świadczyć pracy - mogą zostać w domu, a przy tym zachowają wynagrodzenie w pełnej wysokości.

Więcej na temat dotychczasowych kroków Biedronki przeczytasz w artykule: "Biedronka reaguje na koronawirusa! Praca rotacyjna, limit 50 osób, krótsze godziny otwarcia sklepów!".

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Darek 15.04.2020

    Mam 35+ i od kiedy wprowadzono głupie przepisy nie chodzę wogule do Biedronki Lidla i Kauflandów oraz innych dużych marketów i raczej już szybko tam nie puide szybko bo fajnie robi mi się zakupy w małych przy osiedlowych Polskich sklepikach

  • Sztandera 01.04.2020

    Mojego znajomego który ma 65+ nie wpóścili dzisiaj do biedry po 16 godzinie . Biedronka ul. Pyrzycka Dolice

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.