30.09.2016/13:09

Biedronka wyda 100 mln zł na kolejne podwyżki płac dla pracowników

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, kontynuuje podnoszenie płac pracownikom swoich sklepów i centrów dystrybucyjnych. Od 1 października 2016 r. pensja sprzedawcy-kasjera z trzyletnim stażem pracy wzrośnie z 2450 do 2600 złotych brutto. Jest to już druga podwyżka płac realizowana przez sieć w tym roku – pierwsza weszła w życie w kwietniu. Tym samym na podwyżki płac w całym 2016 roku Biedronka dodatkowo przeznaczy ponad 100 mln zł.

Druga tura podwyżek ponownie obejmie pracowników sklepów, a także  pracowników centrów dystrybucyjnych. Od 1 października br. najniższe wynagrodzenie pracownika rozpoczynającego pracę na pełen etat na stanowisku sprzedawca-kasjer wyniesie 2300 złotych brutto. Oznacza to, że wynagrodzenie obowiązujące w Biedronce od października br. jest o blisko 25 proc. wyższe od aktualnej minimalnej pensji w kraju.

W miarę wydłużania się stażu pracy, wynagrodzenie sprzedawcy-kasjera wzrasta – po trzech latach najniższe będzie wynosiło już 2600 zł. Pracownicy sklepów są ponadto objęci systemem premii miesięcznych, które w przypadku sprzedawców-kasjerów wynoszą nawet do 350 zł. W ubiegłym roku średnio miesięcznie premiami objętych było ponad 80 proc. zatrudnionych w sieci.

W wyniku podwyżki wzrosną także pensje pracowników w centrach dystrybucyjnych sieci Biedronka. Najniższe wynagrodzenie oferowane osobom rozpoczynającym pracę na stanowisku magazyniera wzrośnie do 2700 złotych brutto, a po trzech latach pracy wynosić będzie już 3150 złotych brutto.

Dodatkowo Jeronimo Martins Polska oferuje wszystkim zatrudnionym jeden z najbogatszych na rynku pakietów dodatków pozapłacowych, który obejmuje m.in. coroczne badania profilaktyczne, paczki okolicznościowe dla pracowników i ich dzieci, w tym wyprawki dla noworodków i pierwszoklasistów oraz programy wsparcia dla rodzin. Firma jest obecnie największym prywatnym pracodawcą w kraju, zatrudniającym w oparciu o umowę o pracę ponad 55 000 osób.

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem Biedronki - największej sieci detalicznej w Polsce, mającej ponad 2690 sklepów w ponad tysiącu miejscowości.  Od 1995 r. Grupa Jeronimo Martins zainwestowała w Polsce ponad 11 mld zł.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • kara 17.12.2016

  Tylko szkoda że te informację są nieprawdziwe !!! Dziwnym trafem zatrudniona zostałam w listopadzie i dostałam na dzień dobry 2020 zł brutto na pełny etat !!! Nie wspomnę o pracy po 10 godzin i że człowiek jest niewolnikiem od wszystkiego.

 • sprzedawca 03.10.2016

  Zainwestowali z ogromnych zysków zarobionych w Polsce. Ciekawe, ile zysków oprócz tego przetransferowali do Portugalii.
  Pracownikom płacą lepiej niż polskie sklepy, ale wydajność na 1 zatrudnionego musi być u nich co najmniej dwukrotna w stosunku do marketów polskich. Więc płaca powinna być podwójna. To mamienie ludzi, co oni podają. Muszą podwyższyć, gdyż ludzie u nich nie chcą harować.

 • Super 03.10.2016

  Super. Teraz czekamy na podwyżki w takiej jednej sieci której nazwa zaczyna się na "A"...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.