06.07.2020/13:45

Biedronka wydrukowała cenówki na torby do pieczywa. Pracownicy zdziwieni

W niektórych sklepach sieci Biedronka przy pieczywie pojawiły się etykiety cenowe sugerujące odpłatność za papierowe torby na pieczywo. „Torba papierowa do odpieku” miałaby kosztować 5 groszy. Zapytaliśmy o to biuro prasowe sieci Biedronka.

Zaniepokojeni czytelnicy przysłali nam zdjęcia etykiet z „cenówką” toreb do odpieku pieczywa. Fotografie sugerowały, że Biedronka planuje wprowadzić taką odpłatność. Do tej pory za brązowe papierowe torebki na pieczywo z foliowym okienkiem nie trzeba było płacić. Etykieta na ten produkt wzbudziła nasze zainteresowanie, tym bardziej że na torebkach nie ma nawet nadrukowanego kodu kreskowego.

Jakub Mazur z biura prasowego sieci Biedronka poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl, że nie było możliwości, aby kasjer naliczył opłatę za torbę do odpieku. – Był błąd w systemie, który generował cenówki. W niektórych sklepach mogło się tak zdarzyć, że cena trafiła nawet na salę sprzedaży, ale zostało to wycofane – powiedział przedstawiciel Jeronimo Martins. 

- Nie wprowadzamy odpłatności. Te torby są darmowe i dalej pozostaną nieodpłatne – dodał Jakub Mazur.

W komunikacie przesłanym portalowi wiadomoscihandlowe.pl, Jeronimo Martins potwierdza nasze ustalenia: "Sieć Biedronka nie zamierza wprowadzać odpłatnej sprzedaży toreb na pieczywo. Co jest istotne, obecnie nie ma nawet technicznej możliwości, by takie torby były sprzedawane klientowi, ponieważ nie posiadają kodu kreskowego niezbędnego do naliczenia opłaty przy kasie. Etykieta cenowa jest wykorzystywana jedynie na potrzeby wewnętrzne, na sali sprzedaży znalazła się w wyniku nieporozumienia, jednak sytuacja jest już wyjaśniona" - informuje właściciel Biedronki. 

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Danny 15.07.2020

  Do ~kJ i Okami. Czy wy naprawdę myślicie, że nadwyżki na kasie kasjer zabiera sobie do domu?

 • Lirene 08.07.2020

  I bardzo dobrze ludzie rozwalają te torby przed sklepem w wózkach już brudnych po parę sztuk. Uważam że to uczciwe 5 gr to nie pieniądze a to ograniczy marnotrawstwo

 • Xxxxx 08.07.2020

  Moim zdaniem platne byc powinny woteczki krore ludzie kradną calymyi rolkami

 • kj 06.07.2020

  taak kajser sobie dorobi, bo na grosiku winnym to za wolno mu sie odklada na willę z basenem, wiec teraz jeszcze po 5gr bedzie robil ludzi. takie sytuacje to norma, że tego typu nieodpłatne dla klientów są "wycenione" w systemie, jednak nie oznacza to, że etykieta powinna zostać wywieszona w sklepie, jest to raczej głupota kierownika i pracownikow danego punktu, że ktoś do takiej sytuacji dopuścił.

 • Okami 06.07.2020

  PEWNIE JAKIS KASJER POSTANOWIL SOBIE DOROBIC..

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.