31.01.2019/14:03

Biedronka wypłaci nową premię kierownikom sklepów [TYLKO U NAS]

Władze sieci Biedronka podjęły decyzję o wypłacie premii dla kierowników sklepów i ich zastępców - wynika z pisma, do którego dotarła redakcja wiadomoscihandlowe.pl. Pieniądze mają być wypłacone do końca stycznia.

O nagrodzie w oficjalnym piśmie do kierowników sklepów poinformował Luis Araujo, dyrektor generalny Jeronimo Martins Polska. - Rok 2018 był pełen wyzwań, ale też i sukcesów. Po raz kolejny zespół Biedronki pokazał swoją pasję, wiedzę, umiejętności i determinację, aby wzmacniać naszą pozycję lidera rynku - pisze Araujo.

Dyrektor generalny sieci podkreślił znaczenie kierownictwa sklepu w "reagowaniu na zmieniające się oczekiwania i potrzeby naszych klientów oraz w zarządzaniu zespołami sklepowymi, szczególnie w obliczu coraz większej konkurencyjności rynku związanej z wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę".

Z tego względu Jeronimo Martins podjęło decyzję o wypłacie premii dla kierowników sklepów i ich zastępców. Jak zapewnia Luis Araujo, ma być ona wypłacona z końcem stycznia.

Premia jest uznaniowa i zależy od wyników konkretnego sklepu. Jak tłumaczy nasz informator, pieniądze przyznawane są za osiągnięcie wyników sklepu za konkretny miesiąc. Jeśli w danej lokalizacji udało się wypełnić cele za każdy miesiąc w 2018 roku, wtedy premia ma maksymalną wysokość. Każdy kierownik może sprawdzić swoją nagrodę w wewnętrznym systemie informacyjnym Jeronimo Martins, ale jak wynika z nieoficjalnych informacji wahają się od 30 do 100 złotych za miesiąc - czyli od 200 do 1200 złotych w skali roku.

Jak wynika z doniesień informatora, to pierwsza tego typu premia w historii polskiego oddziału Jeronimo Martins. Firma do chwili opublikowania artykułu nie odniosła się jednak do pytań o warunki przyznawania konkretnych premii dla kierowników sklepów. W piątek, 1 lutego, otrzymaliśmy komentarz, zgodnie z którym firma potwierdziła fakt wypłacenia premii.

Do tej pory Jeronimo Martins wypłacało premię roczną dla wszystkich pracowników firmy. Była ona przyznawana najczęściej w kwietniu. W ubiegłym roku pracownicy mogli otrzymać nawet 2000 złotych brutto, pod warunkiem, że ich absencja w 2017 roku nie przekroczyła 180 dni, nie mieli nieusprawiedliwionych absencji, a także ich ocena pracy rocznej nie wypadła "poniżej oczekiwań" lub gorzej. Ponadto pracownicy liczący na premię nie mogli przebywać na okresie wypowiedzenia umowy o pracę i musieli pracować w Biedronce od kwietnia 2017 roku.

Premia dla kierowników sklepów nie oznacza, że premii dla szeregowych pracowników w tym roku nie będzie. Jak tłumaczy nasz informator, decyzja w tej sprawie zazwyczaj zapadała w marcu lub kwietniu.

Dodaj komentarz

11 komentarzy

 • Elżunia 01.02.2019

  Ja tam zadowolona jestem 1100zl. Super.

 • Śmiechnasali 01.02.2019

  Premia za zaangażowanie i i wyniki ?? W ciągu roku za swój trud i ciężka pracę dostaniemy premię przez dwa miesiące na dwanaście bo tyle właśnie dostałem w jednym miesiącu 100 zł premii...szczerze to przyznanie nagrody w wysokości premii miesięcznej jest jak danie w mordę ....biedronko wstydź się!!!

 • Zuza 25 01.02.2019

  Ale mega premia podzielić 500 zł na 12 nawet nie wychodzi 50 zł za miesiąc po co się starać i walczyć o wyniki, śmiech na sali. Cały rok kierownicy w sklepie w którym pracuje wzięli 2 razy premie za budżet, bo taki był wywindowany prZez nich że szkoda gadać. Dali parę groszy i myślą że zamkną gęby. A tak na marginesie już mnie tak drażni opisywanie ile to zarabiają kasjerzy Biedronki Lidla Tesco a czemu nikt nie pisze ile zarabiają urzędnicy nauczyciele. Wszyscy mówią że takie mega zarobki niech przyjdą popracują zobaczymy jak długo wytrzymają.

 • Rozczarowana 01.02.2019

  A jak myślicie po co ta premia ? I dlaczego zmienili kasjerom przyznawanie miesięcznej premii . Zbliża się strajk to trzeba uciszyć pracownika. Ale nic z tego ! A tak na marginesie ja dostałam tą premię wczoraj i wyniosła 557 zł. Szaleństwo. A jak już dali to kasjerzy też powinni dostać oni też mają wpływ na wyniki sprzedaży i ciężko pracowali cały rok. Żenada

 • Gość 31.01.2019

  Kierownicy dostaną ale dzięki kasjerom i gdzie tu sprawiedliwość.

 • CP 31.01.2019

  Co za lipa ale to właśnie biedronka zawsze się chwali jakie zarobki i premię a to wszystko nie prawda firma zachodzi na psy z miesiąca na miesiąc jak się nic nie zmieni to max 3 kara i nie będzie nikt tam pracował mam na myśli sklepy jak i dc

 • Zrozpaczona 31.01.2019

  Kierownicy dostali premie ok.niema sprawy A co do premi kasjerka za zeszly rok są sklepy które robią duże pieniądze dla firmy ale premi nie dostali ani razu.Sprawdzcie ile sklepów nie dostali ani razu tych niby 500 kwartalnie

 • Pracownik 31.01.2019

  chwalą się, ze zmienili premie z kwartalnej na miesięczną, tylko, ze tamtej przez cały poprzedni rok nie widziałem, bo mają poprzeczki za wysoko z budżetem ustawione, tej tez napewno nie będzie, premia jest tylko fikcyjna, realnie jej nikt nie dostaje, to są kpiny

 • Zadowolona 31.01.2019

  Jak sama napisałaś "premia za DOBRE" wyniki.
  Więc jakie wyniki, taka premia. Ciesz się, że masz 300, bo mogłabyś nie dostać nic.

 • Katarynka 31.01.2019

  A kasjer? To coś gorszego.. Ta kasa to zwrot za mandaty co kierownicy płacili

 • Wkurzona 31.01.2019

  Ja ha ha śmiech na sali, "premia za dobre wyniki" po 300 zł brutto za cały rok

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.