25.04.2017/15:47

Biedronka wypłaci swoim pracownikom 1850 zł rocznej premii

Biedronka do końca kwietnia br. wypłaci roczną premię w wysokości 1850 zł brutto pracownikom zatrudnionym w Jeronimo Martins nie później niż 1 kwietnia 2016 r. oraz spełniającym kilka innych kryteriów - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. To o 100 zł brutto więcej, niż wynosiła podobna premia wypłacana przez dyskontową sieć przed rokiem.

O tym, jakie warunki spełnić muszą pracownicy sieci, aby otrzymać premię, dowiedzieliśmy się z pisma wystosowanego przez Jarosława Sobczyka, dyrektora personalnego Jeronimo Martins Polska, do pracowników Biedronki. Nasza redakcja dotarła do treści tego listu.

Uprawnionymi do otrzymania premii rocznej będą pracownicy, którzy rozpoczęli świadczenie pracy dla JMP na podstawie umowy o pracę nie później niż 1 kwietnia 2016 r., byli zatrudnieni w JMP na podstawie umowy o pracę na dzień 1 kwietnia br., a także nie są menedżerami ocenianymi w ramach procesu PMC.

Wśród warunków wykluczających prawo do premii rocznej wymienione są m.in.: okres absencji powyżej 180 dni w roku 2016 (łącznie wszystkie absencje), nieusprawiedliwiona absencja w roku 2016, oraz ocenia pracy w SOP za 2016 r. "poniżej oczekiwań" lub "zdecydowanie poniżej oczekiwań". Premii nie dostaną również pracownicy, co do których podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia na podstawie odpowiednich przepisów Kodeksu pracy.

Jarosław Sobczyk wśród rodzajów absencji, które nie wyłączają prawa do nagrody, wymienia natomiast: urlop wypoczynkowy, w tym na żądanie; dwa dni zwolnienia od pracy w celu opieki nad dzieckiem do lat 14; dni wolne za nadgodziny lub pracę w dni wolne; dni zwolnienia od pracy z powodów okolicznościowych przysługujące na podstawie przepisów prawa pracy; oraz absencja spowodowana wypadkiem w pracy lub w drodze do/z pracy.

Pracownicy Biedronki zatrudnieni w JMP przed 1 kwietnia 2016 r. na niepełny etat mogą liczyć na nagrodę roczną w wysokości proporcjonalnej do wymiaru etatu.

Oprócz listu od Jarosława Sobczyka, pracownicy Biedronki otrzymali także pismo od prezesa zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins, Pedro Soaresa dos Santosa. Fragment tego drugiego listu przytaczamy poniżej (pisownia oryginalna).

"Rok 2016 był czasem dużych zmian na całym świecie, ale również w spółkach Grupy JM, a przede wszystkim w Biedronce, która rozpoczęła rok pod nowym przywództwem. Rynek, na którym funkcjonujemy wyróżnia się konkurencyjnością oraz rosnącymi wymaganiami konsumentów. Mimo to, udało nam się zwiększyć sprzedaż, do czego przyczyniły się dynamiczne działania promocyjne, otwarcia nowych sklepów, modernizacje istniejących placówek, a także nieustanne wprowadzanie nowych produktów do oferty.

Biedronka wzmocniła swoją pozycję na rynku, co jest wyjątkowym osiągnięciem. Jesteśmy częścią Grupy, któej strategia zakłada przede wszystkim koncentrację działań na rozwoju i ekspansji. W ubiegłym roku zainwestowaliśmy 482 mln euro w nasze spółki, w tym 233 mln euro w Biedronkę. Ciężka praca, determinacja, wiedza i kompetencje charakteryzujące naszych pracowników w Polsce sprawiły, że wszyscy możemy być dumni z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć w 2016 r."

Dodaj komentarz

12 komentarzy

 • aga 26.04.2018

  11 kwietnia mam rok i premi nie mam taka trzynastka pechowa :)

 • ongdynia 24.04.2018

  zasady naliczania są jasne i dobrze...a Ci którzy zatrudnili się w biedronce tylko po składki nie powinni nic dostać...wbrew pozorom to nie są pojedyncze przypadki gdzie ludzie zatrudniają się w np. w kwietniu a już w maju idą na np. macierzyński lub inne L4 na pół roku...osobiście znam przypadek laski która zatrudniła się w biedrze wiedząc że jest hmm upośledzona psychicznie {wcześniej leczyła się już na to } i po 2 miesiącach trafiła znów do szpitala...także przestańcie marudzić tylko do pracy rodacy :D

 • mirela1234 30.11.2017

  głupota a zatrudnieni w maju czy czerwcu to co są gorsi . każdemu powinno się należeć wynagrodzenie roczne. Ludzie zaczną się i zostaną sami .....

 • Aga20123 28.04.2017

  no i gdzie tu sprawiedliwość!!! Pracuję od 11 kwietnia i niestety premii nie otrzymam :(

 • pracownik 27.04.2017

  Są ludzie którzy pewnych rzeczy nie rozumieją,jak np. co to znaczy brutto, a uważają się za lepszych od tych którzy pracują w biedronce.

 • Tsr 26.04.2017

  Powinien być jakiś margines np ,do 1 kwietnia + 14 dni , a tu tyle osób poszkodowanych bo im sie liczyć nie chce

 • vanessa 26.04.2017

  Placa zasadnicza nie zostala podniesiona, dalej wynosi 2100 na caly eteat. Podniesli premie za obecnosc do 350 zl. i to cala podwyzka. Wiec jak chorujesz to i nie masz premii i place tylko 80'/..

 • biedronka 26.04.2017

  paranoja ja bylam zatrudniona 5 kwietnia caly rok tyram a premii nie dostane CHORE

 • MARTIN 25.04.2017

  Jak jest się zatrudnionym już 2.04.2016 to premii nie ma :(

 • Rozbawiony 25.04.2017

  a ten wyrzucony JESTEŚ WIELKI też dostanie?A do strajku gotowi? Biedne biedrony.......wiecznie niepocieszone......

 • 10 25.04.2017

  Jest w artykule napisane ze brutto...

 • biedra 25.04.2017

  tylko dlaczego zapomnieli wspomnieć o tym że 1850 to brutto - podatek ...i nie każdy otrzyma tylko osoby zatrudnione z danym dniem .. a wcześniejsze podwyżki-ładny pr.. nie można mieć l4, urlopu na żądanie , wtedy dostaniesz premie za obecnosc.. i na tym polega podwyżka .. dlaczego tego nie powiedza??

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.