21.06.2019/11:12

Biedronka wypuściła spoty w języku ukraińskim. Sieć szuka pracowników ze Wschodu

Sieć Biedronka przygotowała spoty, które mają jej pomóc w budowaniu wizerunku pożądanego pracodawcy dla Ukraińców poszukujących zatrudnienia w Polsce.

- Pierwszy raz przyjechałam do Polski w 2002 roku z ówczesnym narzeczonym, żeby zarobić na nasze wesele. Szukając pracy, trafiłam na ogłoszenie Biedronki i zobaczyłam, że zatrudniają cudzoziemców - mówi Ukrainka występująca w jednym z klipów wideo wideo promujących pracę w dyskontowej sieci.

W dalszej części spotu Ukrainka chwali się, że otrzymała "darmową pomoc przy załatwieniu karty stałego pobytu" oraz że na sklepie przyjęto ją "bardzo dobrze". - Bardzo mi się podoba system polecania znajomych i rodziny do pracy w Biedronce. Poleciłam 5 osób i w przeciągu roku dostanę 5000 zł - dodaje.

Przypomnijmy, że w lutym 2019 r. Biedronka wprowadziła całodobową infolinię dla kandydatów do pracy. Z rekruterami porozmawiać można nie tylko w języku polskim, ale również w języku ukraińskim.

Pracowników z Ukrainy dyskontowa sieć poszukuje już od wielu lat. W związku z wyjątkowo niskim bezrobociem w Polsce, poszukiwania te z roku na rok stają się coraz bardziej intensywne. W ubiegłych latach w niektórych sklepach Biedronki znaleźć można było ogłoszenia o pracę w formie plakatów w języku ukraińskim. Z kolei pod koniec 2018 r. w części placówek Biedronki pojawiły się... gazetki handlowe po ukraińsku. W tym roku sieć poszła jednak o krok dalej i przygotowała kampanię employer brandingową.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • fan Mazgaja 23.06.2019

    A Wy dalej tam róbcie zakupy,. narzekajcie na forach pracowniczych że ciężko i bogaccie portugalskiego Pana W jakim innym kraju korpo kręci klipy dla obcokrajowców żeby ich zatrudnić?? Ten kraj to batustan

  • DrHouse 22.06.2019

    Trochę późno się obudzili. Większość Ukraińców deklaruje wyjazd do Niemiec po dla nich rynku pracy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.