29.11.2016/16:35

Biedronka zacznie sprzedawać produkty na raty

Sieć Biedronka w przyszłym tygodniu, od 5 grudnia, zacznie sprzedawać produkty na raty - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Jak udało się nam ustalić, początkowo w ten sposób klienci sieci należącej do Jeronimo Martins kupić będą mogli multicooker o wartości ok. 1 tys. zł. Sieć oficjalnie nie zdradza planów odnośnie tego, czy do oferty ratalnej włączone zostaną kolejne produkty. Można jednak być niemal pewnym, że jeśli projekt wypadnie pozytywnie w pierwszej fazie, to będzie rozwijany.

Nasze pytania związane z wejściem Biedronki w sprzedaż produktów na raty wysłaliśmy do biura prasowego Jeronimo Martins Polska w poniedziałek. Do momentu publikacji niniejszego tekstu nie otrzymaliśmy jednak na nie odpowiedzi.

Udało nam się ustalić, kto jest partnerem nowego projektu Biedronki - portugalska sieć porozumiała się z Santander Consumer Bankiem. W rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Paweł Florkiewicz, rzecznik prasowy Santander Consumer Banku potwierdza jedynie, że rozmowy między bankiem a Biedronką na temat współpracy toczyły się, natomiast nie zdradza, jaki był ich finał. Informację o zawiązaniu współpracy między podmiotami udało nam się jednak potwierdzić w dwóch innych źródłach.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że pracownicy Biedronek w ostatnich dniach zaczęli odbywać szkolenia z procedur, w oparciu o które obsługiwać będą klienta chcącego kupić produkt na raty. Lada moment, w pierwszych dniach grudnia, sieć ruszy natomiast z komunikacją nowego konceptu do klientów.

Biedronka będzie pierwszą w Polsce siecią handlową sprzedającą produkty FMCG, która rozpocznie współpracę z Santander Consumer Bankiem w zakresie sprzedaży ratalnej. SCB, w którego kampanie promocyjne zaangażowała się w ostatnim czasie biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk, od dawna szeroko współpracuje natomiast z sieciami handlującymi innymi towarami, np. elektroniką.

Sprzedaż ratalna to kolejna w ostatnim czasie nowość, jaką Biedronka zamierza zaoferować swoim klientom. Tylko w ostatnich miesiącach portugalski dyskonter zdecydował się na wprowadzenie karty lojalnościowej Moja Biedronka oraz przeprowadził akcję Gang Świeżaków, której druga edycja rozpoczęła się w minionym tygodniu, o czym informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl jako pierwsi.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • PIS 29.11.2016

    Wypier...ć z POLSKI !!!!!!!!!!!! PIS głosowałem na was proszę coś z tym zrobić !!!!!!?/??? Gdzie ja żyję ?? CHCEMY I ŻADAMY TYLKO POLSKICH ŚIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.