03.03.2020/09:43

Biedronka zamknęła wejście do sklepu w Szczecinie przez kościół

Tuż obok sklepu Biedronka przy deptaku Bogusława w Szczecinie jedno z biur wynajął Kościół Jezusa Chrystusa w Dniach Ostatnich. Usytuowanie tej świątyni mormonów zmusiło dyskont do zamknięcia jednego z wejść do sklepu.  

Antyalkoholowe przepisy zmusiły już Biedronkę do zamknięcia sąsiadującego ze świątynią wyjścia ze dyskontu. Usytuowanie kościoła oznacza też, że w tym sezonie  lokale gastronomiczne na deptaku nie będą mogły oferować alkoholu w ogródkach – informuje szczecin.wyborcza.pl.

Uchwała szczecińskiej rady miasta z lipca 2018 r. „w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Gminy Miasto Szczecin” określa, że punkt sprzedaży alkoholu nie może być bliżej niż 100 metrów m.in. od budynków i budowli sakralnych. 

Główne wejście do dyskontu znajduje się od strony al. Wojska Polskiego i tylko z tej strony kupujący mogą dostać się do placówki. Zamknięto drzwi od strony popularnego deptaku Bogusława. Tam widnieje informacja, że jest to tylko wyjście ewakuacyjne. Personel Biedronki tłumaczy klientom, że nie mogą korzystać z tego wejścia, bo po sąsiedzku „otworzyli kościół”.

Aby zachować wymagane 100 metrów, zamknięto jedno z wejść do sklepu Biedronka. Dziennikarze „Gazety Wyborczej” zmierzyli odległość. Między wejściem i wyjściem od strony al. Wojska Polskiego, a kościołem jest 120 metrów. Zamknięte obecnie wyjście ze sklepu na deptak jest w odległości kilkunastu metrów od kościoła.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • dar 04.03.2020

    dziki kraj, dzikie obyczaje...
    Jakim trzeba być (dowolne słowo nie występujące w słowniku ludzi kulturalnych:-) ), żeby przez grupkę sekciarzy (dowolnych) nazywających siebie kościołem blokować sprzedaż piwa w ogródkach.
    Pamietam czasy późnego PRLu- nie było fajnie, raczej szaro i do d.... Teraz, kiedy niby mamy wolność, na własne życzenie fundujemy sobie wszelkie możliwe ograniczenia. To po kiego grzyba nasi ojcowie tłukli komunę???

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.